Szukaj

Jak poprawić kondycję?

Podziel się
Komentarze0

Posiadanie dobrej kondycji ma wiele zalet. Człowiek czuje się zdrowszy, ma lepsze samopoczucie i jego stan fizyczny jest prawidłowy przez wiele lat. Kondycję fizyczną nie trzeba doskonalić jedynie przez najpopularniejszy możliwy sposób, jakim jest siłownia. Wystarczy zwiększyć intensywność fizyczną podczas codziennie wykonywanych zajęć.

Jak poprawić kondycję?

Chodzenie po schodach

Obecnie większość ludzi stara się ograniczać swoje poruszanie po piętrach do korzystania z wind i ruchomych schodów. Wchodzenie po schodach znacząco wpływa na długoterminowe zdrowie, więc warto korzystać z nich, kiedy tylko to jest możliwe. Jeśli musimy wjechać na przykład na 10 piętro, to nie musimy przecież pokonywać całej tej katorżniczej drogi poprzez same schody. Zawsze można przejść 2- 3 piętra, a potem wejść do windy i przejechać resztę pięter.

Parkuj jak najdalej

Jest to prosta i skuteczna taktyka. Jeżeli podróżujemy do centrum handlowego, do pracy lub szkoły to powinniśmy parkować swój samochód jak najdalej od miejsca, do którego zmierzamy po wyjściu z samochodu. Jeśli zmierzamy do określonego parkingu, to samochód można zaparkować w najdalszym jego miejscu. Każdy dodatkowy metr do przejścia wpływa na lepszy stan zdrowia. Dodatkową zaletą jest fakt, że nigdy nie będziemy mieli obitego lakieru od koszyków z supermarketów.

Regularne sprzątanie ma swoje zalety

Regularne sprzątanie domu może być świetnym treningiem dla ciała. Podczas sprzątania wykonuje się dużo czynności, które można porównać do standardowych ćwiczeń treningowych. Mowa tutaj między innymi o chodzeniu, podnoszeniu i rozciąganiu. Nie trzeba chyba wspominać o tym, że dzięki takiemu treningowi nasz dom wyda się wszystkim domownikom i gościom dużo atrakcyjniejszy.

Praca w ogrodzie

Jest tutaj podobnie jak ze sprzątaniem w domu. Podczas wykonywania typowych ogrodowych czynności takich jak koszenie trawy, pielenie ogródka lub grabienie liści, pracują poszczególne partie mięśni. Dodatkową zaletą w porównaniu do sprzątania w domu jest pobyt na świeżym powietrzu.

Odłączyć kabel od telewizora

Jeśli przestanie działać telewizor, to automatycznie spędzimy mniej czasu, bezczynnie siedząc na kanapie. Częściej będziemy wychodzić z domu i zaczniemy więcej się ruszać. Jeśli już zdarzy się taka sytuacja, że jest jakiś ważny mecz w telewizji, zawsze można wyjść do znajomych.

Kupić krokomierz

Krokomierze są świetnym motywatorem na pokonywanie dłuższych dystansów. Każdy użytkownik takiego urządzenia pobijając swoje dzienne rekordy, z każdym dniem będzie pokonywał coraz większe odległości.

Korzystać z aktywnych środków transportu

Jeśli do pracy nie jest zbyt duży dystans do pokonania, warto przesiąść się na rower. Obecnie w Polsce powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, które coraz częściej gwarantują szybsze dotarcie do celu niż gdybyśmy jechali samochodem.

Powyższe wskazówki pokazują, w jaki sposób można poćwiczyć nad swoją kondycją podczas codziennych rutynowych zajęć. Lecz jeśli jesteśmy w stanie poświęcić na to kilka godzin w tygodniu, to warto pomyśleć o jakiejś aktywności fizycznej w formie dyscypliny sportowej lub rekreacji. Jest na świecie tyle rodzajów sportów, że na pewno jest jakaś dyscyplina, o której marzyliście przez całe życie, żeby spróbować. Każdy sport, który jest uprawiany w formie rekreacyjnej jest dobry dla zdrowa i kondycji.

Komentarze do: Jak poprawić kondycję?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz