Szukaj

Jazda na rowerze to nie tylko sport, ale i styl życia!

Wiosna za naszymi oknami robi się coraz bardziej intensywniejsza, a my sami z pewnością pragniemy pozbyć się kilku zbędnych kilogramów, które nawiedziły nasze ciało tej zimy. Sięgamy wówczas w desperacji po wiele różnorodnych metod, celem pozbycia się tłuszczu, a najczęstszym i zarazem najzdrowszym rozwiązaniem jest uprawianie sportu.

Jazda na rowerze to nie tylko sport, ale i styl życia!

Możliwości mamy wiele, mianowicie od lżejszych ćwiczeń w domu, po te nieco cięższe na siłowni. Jednakże większość z nas stawia na bardziej plenerowe formy ruchu, a do takich zaliczana jest m.in. jazda na rowerze, zwana profesjonalnie „cyclingiem”.

Korzyści, wynikających z jazdy na rowerze jest bardzo wiele, a tego typu forma sportu polecana jest zwłaszcza przy odchudzaniu. Większość z nas właśnie tak postrzega „cycling”, nie uwzględniając przy tym faktu, iż dla niektórych sama jazda na rowerze stanowi pewną formę wyrażenia siebie, formę ekspresji swojej pasji oraz indywidualnego stylu. Właśnie tak postrzega ten rodzaj sportu pasjonat oraz właściciel internetowego sklepu rowerowego ProBikeShop – Dawid Marut, któremu postanowiłam zadać kilka pytań, dotyczących tejże dynamicznej pasji, jaką jest właśnie „cycling”.

Powiedz proszę, jak długo zajmujesz się obecną działalnością i skąd w ogóle taki pomysł na biznes?

- Własną działalność prowadzę trzeci rok, aczkolwiek do założenia własnej firmy przygotowywałem się już dużo wcześniej. Rowery stanowią moją pasję od dziecka. Dużo o nich czytałem, poznawałem stopniowo specyfikację części, ceny oraz modne kolory. W świecie rowerowym bowiem także panuje moda, która zmienia się z roku na rok.

Moda rowerowa? Nie pomyślałabym, że takie określenie występuje również w świecie maniaków rowerowych! Co konkretnie kryje się pod tym pojęciem i czego ono dotyczy w głównej mierze?

- Moda rowerowa zmienia się z roku na rok. Najbardziej jest widoczna w kategorii rowerów, służących do sportów ekstremalnych. Tam główną rolę odgrywa masa oraz wytrzymałość części... i tutaj firmy prześcigają się między sobą. Dodatkowym atutem jest wprowadzanie nowych, modnych kolorów. Kupujący mają zatem sporą swobodę wyboru; mogą stworzyć własny unikalny rower, wyróżniający się barwną kolorystyką i oryginalnością.

Ostatnimi czasy daje się zauważyć tendencję wzrostową, jeśli chodzi o ilość osób, przemieszczających się rowerem. Liczba zainteresowanych tego typu środkiem komunikacji stale rośnie, a co za tym idzie coraz więcej osób z zaciekawieniem pyta o różnego rodzaju modele rowerów, celem dokonania odpowiedniego zakupu, służącego na lata. Wynika to w głównej mierze ze wzrostu cen paliw, ale i nie tylko. Jazda na rowerze to bowiem swego rodzaju ucieczka od wielkomiejskiego, codziennego zgiełku oraz odstresowująca forma spędzenia wolnego czasu poza miastem. Dlatego ten rodzaj sportu, jakim jest kolarstwo, przeznaczony jest właściwie dla każdej grupy wiekowej.

Czy zainteresowanie tematyką rowerową jest popularne w każdej grupie wiekowej, czy może sport ten dotyczy w głównej mierze ludzi młodych?

- Powiem szczerze, że wszystkie grupy wiekowe pytają o rowery. Oczywiście dominuje tutaj młodzież, dlatego też nie zgodzę się z dość powszechną opinią, że nastoletni ludzie spędzają czas wolny wyłącznie przed telewizorem czy komputerem. Wiele młodych osób ma pomysł na siebie, na swój styl i na dobór takiego sprzętu rowerowego, który będzie odpowiadał potrzebom konkretnej jednostki ludzkiej. Co więcej nawet ludzie na stanowiskach, pracujący w bankach czy urzędach interesują się kolarstwem. Rowerowa oferta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracowników umysłowych, ponieważ dzisiejsze miejskie rowery posiadają np. dodatkowy uchwyt do laptopa. Popularna staje się moda na jeżdżenie rowerem do pracy, ponieważ dbamy w ten sposób o ekologię oraz nasze zdrowie. Dzięki temu każdego dnia mamy możliwość ćwiczenia naszych mięśni oraz innych partii ciała.

Zatem stwierdzić można na zakończenie, iż rowerowy biznes podlega nieustannemu procesowi ewolucji, a co za tym idzie każdego roku użytkownicy rowerów mogą spodziewać się nowości, prawda?

- Tak, to prawda. Obecnie rowery są coraz lżejsze, wygodniejsze i pozwalają komfortowo pokonywać naprawdę duże dystanse. Jeśli ktoś wybierze rower z wyższej półki, będzie usatysfakcjonowany swoim zakupem na długie lata.

Jak zapewne zdążyliśmy już zauważyć jazda na rowerze to oczywiście doskonała forma aktywności fizycznej, która modeluje naszą sylwetkę, poprawia kondycję oraz dotlenia organizm. Istotna jest tutaj systematyczność, jeśli pragniemy osiągnąć pożądane przez nas efekty. Nie wszyscy jednak postrzegają ten rodzaj sportu pod kątem zdrowotnym, bowiem jak wspomniano na początku, priorytetem ludzi młodych jest w głównej mierze ekspresja swojego stylu życia oraz integracja z innymi użytkownikami rowerów, którzy rowerowej pasji oddani są w takim samym stopniu, jak inni.

*****
Dawid Marut to właściciel internetowego sklepu rowerowego ProBikeShop, który swoją działalnością zajmuje się zawodowo od trzech lat. W swojej ofercie posiada on rowery dla każdej grupy wiekowej, a także części i inne akcesoria rowerowe.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://probikeshop.pl/

Autor: Monika Zielińska

Komentarze do: Jazda na rowerze to nie tylko sport, ale i styl życia!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz