Szukaj

Bieg Hipokratesa Fundacji Medicover

Fundacja Medicover zaprasza do udziału w „Biegu Hipokratesa dookoła świata”. Celem Biegu Hipokratesa jest promowanie aktywności fizycznej w najprostszej formie - biegu lub marszu. Trasa Biegu przebiega wirtualnie dookoła świata, ale będzie pokonana dzięki zsumowaniu prawdziwych kilometrów przebytych przez jego uczestników. Biorąc udział w Biegu Hipokratesa, uczestnicy mogą jednocześnie wziąć udział w zbiórce pieniędzy na wyposażenie gabinetu pielęgniarskiego w wybranej przez nich szkole.


“Rusz się dla zdrowia i działaj charytatywnie

Fundacja Medicover organizuje Bieg Hipokratesa już po raz drugi. Ta niecodzienna forma motywacji do ruchu z wyznaczeniem wirtualnej trasy i dodatkowym celem charytatywnym cieszyła się w pierwszej edycji dużym zainteresowaniem.

Aktywność fizyczna jest podstawą zdrowia fizycznego i psychicznego. Obok właściwej diety i zachowania prawidłowej wagi ciała jest uważana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za najważniejszą metodę zapobiegania występowaniu takich chorób jak cukrzyca, choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze czy choroba nowotworowa. WHO zaleca minimum 30 minut umiarkowanego wysiłku, czyli np. żwawego marszu, przez 5 dni w tygodniu. Fundacja Medicover, której celem jest promocja zdrowia i profilaktyki, zachęca do udziału w otwartej akcji - wirtualnym Biegu Hipokratesa.

Aby wziąć udział w Biegu należy:

Zorganizować własny bieg lub marsz w najbliższej okolicy dla minimum 5 osób.   

Dołączyć do oficjalnej imprezy biegowej lub marszowej, takiej jak maraton lub walkathon.

Po biegu lub marszu należy zarejestrować przebyte kilometry na stronie www.bieghipokratesa.pl, dodając tym samym pokonaną odległość do wirtualnej trasy dookoła świata. W podjęciu aktywności fizycznej, a także w jej dalszym utrzymaniu, pomaga zapewnienie towarzystwa osób znajomych oraz wyznaczenie konkretnego celu. Z tego powodu Fundacja Medicover zachęca nie tylko do udziału w oficjalnych imprezach sportowych, ale także do organizacji indywidualnych biegów lub marszy dla znajomych - na własnym terenie i w sprzyjającym czasie. Jako cel wyznaczono trasę dookoła świata, po której uczestnicy Biegu będą się przemieszczać wspólnym wysiłkiem.


Biorąc udział w Biegu Hipokratesa, uczestnicy mogą jednocześnie wziąć udział w zbiórce pieniędzy na wyposażenie gabinetu pielęgniarskiego w wybranej przez nich szkole. Fundacja Medicover, korzystając z własnych środków, podwoi kwotę przekazaną na wyposażenie gabinetu pielęgniarskiego dla pierwszych 40 szkół, dla których założone zostaną akcje. Podwojenie będzie dotyczyło sum zebranych w ramach akcji w wysokości od 500 zł do 2000 zł.

- „Jednym z głównych celów Fundacji Medicover jest promocja profilaktyki. Im bardziej dbamy o swoje zdrowie poprzez cykliczne badania, tym większe prawdopodobieństwo, że unikniemy poważnych problemów zdrowotnych. Profilaktyka jest szczególnie ważna w okresie dorastania, dlatego każde dziecko powinno mieć do niej dostęp szczególnie w miejscu, w którym spędza większość swojego czasu, czyli w szkole. W gabinetach pielęgniarskich powinny mieć miejsce badania wzroku i słuchu, ocena zdrowia i prawidłowości rozwoju oraz udzielanie pierwszej pomocy. Właściwe wyposażenie gabinetu umożliwia wczesne wykrywanie zaburzeń rozwoju fizycznego, wad postawy i schorzeń przewlekłych, prowadzenie działań profilaktycznych oraz edukację dzieci, jak unikać zagrożeń zdrowotnych i jak udzielać pomocy przedmedycznej. Niestety, w wielu szkołach brakuje podstawowego wyposażenia gabinetów, i funduszy dzięki którym mogłyby zostać wyposażone” - mówi Marcin Radziwiłł, Dyrektor Fundacji Medicover.


Aby wziąć udział w zbiórce pieniędzy należy:

Zarejestrować na www.domore.pl/FundacjaMedicover planowany bieg lub marsz jako akcję prowadzoną w ramach Biegu Hipokratesa Fundacji Medicover. W opisie akcji należy wpisać dane szkoły, na rzecz której prowadzona będzie zbiórka.

Zbiórka może być także prowadzona przez indywidualnych uczestników oficjalnych imprez biegowych, takich jak np. Maraton Warszawski. W zbiórce mogą wziąć udział zarówno uczestnicy Biegu, jak osoby które chcą bezpośrednim datkiem wesprzeć zbiórkę poprzez wpłatę środków drogą portalu www.domore.pl.

Po zakończonej pomyślnie zbiórce (minimum 500 zł) Fundacja Medicover za zebraną kwotę zrealizuje zakupy wyposażenia gabinetu zgodnie z potrzebami zgłaszanymi przez wskazaną szkołę i przekaże je szkole.

Zbiórka prowadzona jest wyłącznie drogą przelewu internetowego poprzez stronę Biegu Hipokratesa Fundacji Medicover na www.domore.pl/, platformie nowoczesnej charytatywności. Zgodę na zbiórkę publiczną prowadzoną w opisany powyżej sposób wydał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji decyzją z dnia 28.06.2011 roku.

***
Światowa Organizacja Zdrowia w sprawie zagadnień zdrowotnych związanych z odżywianiem, nadwagą i otyłością”. W odniesieniu do zdrowych osób dorosłych w wieku między 18 a 65 rokiem życia celem zalecanym przez WHO jest osiągnięcie praktykowania umiarkowanej aktywności fizycznej przez przynajmniej 30 minut 5 dni w tygodniu lub bardzo intensywnej aktywności fizycznej przez przynajmniej 20 minut 3 dni w tygodniu. Niezbędna dawka aktywności fizycznej może być kumulowana w przynajmniej 10 minutowych rundach oraz może składać się z połączenia okresów umiarkowanych i intensywnych. Zaleca się także uwzględnienie 2 lub 3 razy w tygodniu ćwiczeń zwiększających siłę mięśni i wytrzymałość.

Komentarze do: Bieg Hipokratesa Fundacji Medicover

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz