Szukaj

"Z dysleksją przez całe życie" - konferencja naukowa

Podziel się
Komentarze0

Brakuje rzetelnej wiedzy o dysleksji. Tymczasem jest to zaburzenie, z którym borykają się nie tylko osoby młode, ale także dorośli. Eksperci z SWPS we Wrocławiu zapraszają na konferencję naukową pt. „Z dysleksją przez całe życie – dobre praktyki”.


Do 10 października trwają zapisy na ogólnopolską konferencję poświęconą problematyce dysleksji – metodom jej przeciwdziałania, występowaniu w szkole i jako zaburzeniu u osób dorosłych. Jak pokazują badania przeprowadzone przez zespół badaczy z SWPS, osoby dorosłe zdiagnozowane w dzieciństwie jako uczniowie z dysleksją, na przeczytanie jednej książki potrzebują kilka godzin więcej niż osoby, które opinii o dysleksji nigdy wcześniej nie posiadały. Również poprzez ostatnie zmiany wprowadzone przez MEN, a dotyczące kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wzrosło zapotrzebowania na rzetelną wiedzę na temat dysleksji. Tematyka poruszana na konferencji jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie.

Konferencja odbędzie się w dniach 26-27 października w siedzibie wrocławskiego wydziału SWPS (ul. Ostrowskiego 30, godz. 8-19). Wydarzenie adresowane jest do pedagogów, psychologów, nauczycieli, lekarzy, studentów oraz rodziców zainteresowanych tematyką dysleksji. Jej głównym celem jest promowanie rzetelnej wiedzy naukowej dotyczącej dysleksji oraz ukazanie tego zjawiska od urodzenia do dorosłości. W programie zaplanowano wykłady plenarne i warsztaty, które poprowadzą znani specjaliści z kraju i zagranicy, w tym m.in. prof. Magda Bogdanowicz i dr Urszula Sajewicz-Radtke.


– Konferencja pokazuje zjawisko dysleksji od urodzenia do dorosłości i mam nadzieję, że będzie ważnym krokiem dla ludzi zajmujących się pracą z osobami ze specyficznymi trudnościami w nauce – mówi Grzegorz Staroń, organizator wydarzenia, student psychologii w SWPS. – Jej program został tak skonstruowany, by pokazać długoterminowe konsekwencje podjętych lub zaniechanych działań o charakterze kompensacyjnym. Sam jestem osobą z dysleksją. Chciałbym oszczędzić dzieciom i ich rodzicom wielu przykrości wynikających z niewiedzy i braku zrozumienia. To jest główny cel organizowanej przeze mnie konferencji – uzupełnia.

Organizatorem konferencji jest Koło Naukowe Ektopia, SWPS oraz Fundacja Promyk Słońca. Partnerem jest Wydawnictwo Operon. Szczegółowy program konferencji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie: www.swps.pl/ektopia.

Komentarze do: "Z dysleksją przez całe życie" - konferencja naukowa

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz