Szukaj

Wiosenne porządki: rozwiązanie przeciwko alergiom?

Podziel się
Komentarze0

Wielkie wiosenne porządki, to wymarzona okazja, aby wysprzątać, od piwnicy aż po strych, nasz dom. Jeśli jesteśmy podatni na alergie, jeden raz na rok nie wystarczy, podkreśla pani Isabelle Bossé, alergolog i przewodnicząca Francuskiego Syndykatu Alergologów.Korzyści z wiosennego sprzątania


  • Porządne pozamiatanie pozwala dotrzeć do wszystkich zakątków zapominanych w cotygodniowych porządkach. Zazwyczaj, wiosenne porządki pozwalają wytropić wszystkie pleśnie, a także zrobić nieco wolnego miejsca dzięki wyrzuceniu niepotrzebnie nagromadzonych bibelotów.

  • Pomieszczeniem najzdrowszym dla osoby uczulonej jest w każdym razie pomieszczenie, które zawiera tak mało przedmiotów, jak to tylko jest możliwe, precyzuje pani Isabelle Bossé.

  • Inną korzyścią jest to, że na wiosnę sprzątanie jest łatwiejsze. Jeśli dom sprzątamy codziennie albo co tydzień, wielkie sprzątanie co sześć miesięcy wystarczy. Jeśli chodzi o zaśmiecony pokój nastolatka, najlepiej jest robić wielkie sprzątanie co 3 miesiące, dorzuca pani alergolog.

Wiosenne sprzątanie: kiedy?


Roztocza mają dwa dobre okresy w roku:

  • marzec/kwiecień, co usprawiedliwa zrobienie wiosennych porządków;
  • początek jesieni, co odpowiada okresowi reprodukcji, kiedy te pajęczaki są jeszcze bardziej uczulające.

Komentarze do: Wiosenne porządki: rozwiązanie przeciwko alergiom?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz