Szukaj

W zdrowym ciele zdrowy duch - porady

Podziel się
Komentarze0

Jedną z głównych przyczyn wielu chorób jest niezdrowy tryb życia. Choroby serca, problemy ze skórą, cukrzyca czy otyłość należą do chorób, których głównym źródłem może być nieodpowiedni styl życia.Oto kilka prostych, ale użytecznych wskazówek, które pomogą zapobiegać niektórym powszechnym chorobom.

1. Aktywność fizyczna: Codzienne ćwiczenia takie jak jogging, pływanie, spacery czy jazda na rowerze utrzymają serce w dobrym zdrowiu i zapobiegną otyłości. Nie musi być to intensywny trening. Zacznij z umiarem i stopniowo zwiększaj intensywność ćwiczeń oraz ich czas trwania.


2. Dobra dieta: Stop fast foodom. Trzymając się z dala od niezdrowego jedzenia takiego jak wysokotłuszczowe hamburgery i słodzone napoje będziesz w stanie utrzymać zdrową wagę. Codziennie spożywaj owoce, orzechy, ryby i warzywa.

3. Unikaj stresu: Spędzaj więcej czasu z rodziną oraz poświęcaj więcej czasu na robienie rzeczy, które lubisz, np. na swoje hobby.

4. Wysypiaj się: Sen jest niezmiernie ważny, jeśli chcemy mieć zdrowe ciało i umysł. Staraj spać się więcej niż 7 godzin dziennie. Ustal godzinę chodzenia spać oraz porę wstawania.

Stosowanie się do tych czterech zasad nie tylko pozwoli zadbać o ciało i umysł, ale także poprawi ogólną jakość życia.

Komentarze do: W zdrowym ciele zdrowy duch - porady

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz