Szukaj

Vitroft – antyoksydanty w walce z mętami szklistkowymi

Podziel się
Komentarze0

Co trzecia osoba cierpiąca na objawy spowodowane uszkodzeniem oksydacyjnym ciała szklistego oka nie przekroczyła 40. roku życia. Objawy tej choroby to plamki lub muszki przed oczami widoczne np. w czasie patrzenia na jasne powierzchnie.Muszki przed oczami to również problem na jaki często skarżą się pacjenci zaawansowani wiekiem. Dolegliwość ta, określana jako męty szklistkowe, jest powodowana przez proces glikacji kolagenu. Dochodzi do niego w ciele szklistym oka.

L-lizyna i hesperydyna powstrzymują zlepianie włókien kolagenowych w oku

Ciało szkliste, jak inne komórki organizmu, degeneruje się w wyniku procesów starzenia. Badania naukowe ostatnich lat pokazują, ze zmiany w obrębie ciała szklistego są hamowane przez zapobiegające glikacji włókien kolagenowych ciała szklistego substancje. L-lizyna i hesperydyna hamują zlepianie się włókien kolagenowych ciała szklistego pod wpływem cząsteczek glukozy i powstawania konglomeratów, które  widziane są przez pacjentów jako małe, latające robaczki przed oczami.


Vitroft – opracowany przez polskich naukowców

- „Aby powstrzymać procesy  zachodzące w obrębie ciała szklistego warto stosować innowacyjny preparat Vitroft, który zawiera m.in. L-lizynę i hesperydynę. Jego skład został opracowany przez polskich naukowców na podstawie wyników najnowszych badań naukowych." – mówi Maciej Osęka, Prezes OFTA Sp. z o.o., polskiej, innowacyjne firmy okulistycznej.

Komentarze do: Vitroft – antyoksydanty w walce z mętami szklistkowymi

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz