Szukaj

Twoje stawy pod kontrolą

Podziel się
Komentarze0

Problemy ze stawami są dziś bardzo powszechną dolegliwością. Z "Europejskiego Ankietowego Badania Zdrowia" opublikowanego przez GUS wynika nawet, że choroby kości i stawów to jedne z najczęstszych dolegliwości w polskim społeczeństwie. Warto więc niezależnie od wieku pomyśleć o uzupełnieniu diety w preparat z kwasem hialuronowym, który odżywia maź stawową, wspomagającą chrząstkę, niezbędną do prawidłowego funkcjonowania stawu.


Stawy to ruchome połączenia ludzkiego szkieletu, dzięki którym możemy się poruszać, zginać kolana, ruszać palcami, ramionami i nogami. Od ich kondycji i zdrowia zależy sprawność ruchowa całego organizmu.

Bóle stawów dosięgają coraz młodsze pokolenia. Przyczyny tej choroby cywilizacyjnej mają różne pochodzenie. Począwszy od braku odporności organizmu, nieprawidłowego odżywiania, poprzez zbyt duże obciążenia stawów, zwichnięcia i uszkodzenia, aż do naturalnego starzenia się tkanki stawowej.

Problemy ze stawami w szczególności dotyczą osób uprawiających sport zarówno rekreacyjnie, jak i wyczynowo, ponieważ w czasie wysiłku stawy narażone są na przeciążenia lub nawet uszkodzenia na skutek nieprawidłowego wykonywania ćwiczeń. Nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z aktywności ruchowej, wręcz przeciwnie, konieczne są ćwiczenia dla zachowania mobilności stawów. Niezbędna jest również odpowiednia dieta, dostarczanie organizmowi minerałów i witamin potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a tym samym stawów.


Najważniejszą częścią stawu jest tzw. maź stawowa, która zapewnia płynny ruch oraz zapobiega ocieraniu się chrząstek. Jej głównym składnikiem jest kwas hialuronowy, który chroni powierzchnie stawowe, odżywia chrząstki i ma właściwości przeciwzapalne. Działa on na chrząstkę stawową, podobnie jak olej na silnik samochodu.

Niestety wraz z wiekiem  ilość i właściwości ochronne kwasu stopniowo się zmniejszają. Ilość kwasu w tkankach może też ulec zmniejszeniu na skutek nieprawidłowej diety oraz wytężonego wysiłku, dlatego istotne jest jego uzupełnianie i suplementacja.

Jednym z preparatów, który może uzupełnić niedobory kwasu hialuronowego jest HYALDiet. Regularne stosowanie preparatu wspomaga regenerację stawów, podnosi jakość mazi stawowej co zwiększa komfort poruszania się i wspomaga mobilność stawów. Dodatkowo zawarta w preparacie dzika róża działa wzmacniająco oraz ma wysoką zawartość witaminy C, która jest niezbędna do wytwarzania kolagenu odpowiadającego za kondycję stawów i ścięgien oraz budowę chrząstek. Imbir natomiast dzięki właściwościom przeciwutleniającym opóźnia procesy zwyrodnieniowe stawów oraz działa przeciwzapalnie.

Komentarze do: Twoje stawy pod kontrolą

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz