Szukaj

To potwierdzone - kobiety mają lepszą pamięć niż mężczyźni

Podziel się
Komentarze0

Zazwyczaj uważa się, że kobiety mają lepszą pamięć niż mężczyźni. Profesor Qi Wang z Cornell University w Stanach Zjednoczonych, właśnie znalazła dowody naukowe, potwierdzające tę powszechną opinię. Wyniki badań, opublikowane w czasopiśmie Memory, wskazują, że płeć piękna ma lepszą zdolność zapamiętywania niż płeć brzydka.Podczas badań testowano pamięć 60 studentów, pochodzących z różnych środowisk akademickich. Przez krótki okres jednego tygodnia kandydaci otrzymali trzy sms-y niespodzianki.

Po otrzymaniu każdej z wiadomości uczestnicy musieli natychmiast zrelacjonować pisemnie wydarzenia z ostatnich 30 minut.

Pod koniec tygodnia badani zostali nieoczekiwanie wezwani na  test pamięci. Mieli oni opisać jak najbardziej szczegółowo swoje wspomnienia z ostatnich chwil przed otrzymaniem sms-a.

    
Kobiety i mężczyźni mają różne wspomnienia

Wyniki badań wskazują, że kobiety są zdolne do zapamiętywania bardziej precyzyjnych i rzetelnych informacji niż mężczyźni. Z drugiej strony, mają skłonność do przykładania dużej wagi do interakcji społecznych, w których brały udział.

- Wyniki te potwierdzają przekonanie, że mężczyźni i kobiety widzą świat inaczej - wyjaśnia Qi Wang - odmienność tę odzwierciedlają różnice w zdolności zapamiętywania u obu płci.
   
Nie są to pierwsze prace na ten temat, inni badacze udowodnili już wpływ płci na wydajność pamięci. Jednak dotychczas żadne poważne prace naukowe nie zidentyfikowały mechanizmów mózgowych, związanych z tą różnicą. Wyjaśnienie tego zjawiska pozwoliłoby na lepsze zrozumienie procesu tworzenia wspomnień.

Komentarze do: To potwierdzone - kobiety mają lepszą pamięć niż mężczyźni

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz