Szukaj

Telefon plus pierwsza pomoc

Podziel się
Komentarze4

Ponad połowa Polaków (56 proc.) nie wie jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, a jednocześnie 84 proc. z nas deklaruje gotowość jej udzielenia w razie konieczności.* Wielu z nas boi się udzielić pierwszej pomocy, ponieważ obawiamy się, że możemy "zaszkodzić zamiast pomóc".Szkolenia z zakresu wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy organizują między innymi Polski Czerwony Krzyż i Fundacja WOŚP, ale nie zawsze mamy czas i możliwość, by w takim kursie uczestniczyć. Dlatego dla wszystkich, którzy chcieliby przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy, aby móc skutecznie pomagać i ratować, sieć Plus udostępniła specjalną aplikację mobilną "PIERWSZA POMOC W TWOIM TELEFONIE".

Aplikacja PIERWSZA POMOC zawiera podstawowe informacje z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ilustrowane prostymi obrazkami. Dodatkowo zaopatrzona jest także w metronom, wybijający takt masażu serca i sztucznego oddychania. Jest bardzo prosta w obsłudze – składa się z podzielonych tematycznie krótkich części z instrukcją, jak postępować np. w przypadku zakrztuszenia, braku oddechu, utraty przytomności, krwotoku czy urazu. Instrukcje zostały opracowane przy współpracy z ratownikami GOPR.


Aplikacja jest darmowa i dostępna dla użytkowników wszystkich sieci komórkowych. Można ją pobrać na telefon komórkowy ze strony www.plusgsm.pl/pierwsza pomoc (wybrane modele telefonów, w sieci Plus) lub skorzystać z niej za pomocą WAP, na wap.plusgsm.pl w zakładce "Polecamy" (użytkownicy wszystkich sieci). Pobierana jest jedynie opłata za transmisję danych (jej wysokość zależy od posiadanej taryfy).

Należy pamiętać o tym, że nie wystarczy jedynie ściągnąć aplikację – najlepiej jest zapoznać się z nią od razu, by w sytuacji nagłej wiedzieć, w której części aplikacji szukać potrzebnych informacji.

Udostępniona przez Plus aplikacja PIERWSZA POMOC ma na celu upowszechnianie znajomości podstawowych zasad ratowania ludzkiego życia i postępowania w nagłych wypadkach. Po raz pierwszy została zaprezentowana podczas tegorocznego XV Finału WOŚP. Plus prowadzi także inne projekty poprawiające bezpieczeństwo w Polsce: uruchomił numery ratunkowe nad wodą 601 100 100 i w górach 601 100 300, wspiera służby ratownicze WOPR, TOPR i GOPR, a także jako jedyny polski operator opracował specjalny, zintegrowany system łączności dla ratowników.

Komentarze do: Telefon plus pierwsza pomoc (4)

iskra
~iskra 13-04-2007 15:37

Przydatna aplikacja

3

fajna ta aplikacja :) już ją sobie pobrałam i bede sobie w wolnych chwilach przypominać swój kurs z PCK, bo rzeczywiście troszke dawno to było i warto sobie co nieco odświeżyć w główce ;-) poza tym ładną gratfike to ma i... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (3)
Pokaż cały wątek (3)
reynevan
reynevan 20-08-2007 09:38

Plus pierwsza pomoc

1

bardzo fajna aplikacja. skoro tak wiele osób nie potrafi udzielać pierwszej pomocy, to ta aplikacja z pewnością trochę osób skłoni do tego, żeby jednak na taki kurs się zapisać :)... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze