Szukaj

Szczepionka przeciwko WZW typu B może chronić nawet przez 25 lat

Podziel się
Komentarze0

Szczepionka przeciwko WZW typu B może chronić przed wirusem nawet przez 25 lat, co sugeruje, że kolejne szczepienia mogą być już niepotrzebne. Tak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych w Tajwanie. "Powszechne szczepienia w dzieciństwie zapewniają długą ochronę", powiedziała dr Yen-Hsuan Ni, autorka badania z Uniwersytetu Narodowego w Tajpei w Tajwanie.Infekcja WZW typu B jest drugą najczęściej występującą przyczyną nowotworu wątroby na Tajwanie, stąd tak wielką wagę przypisują uczeni szczepionkom na tę dolegliwość.

Naukowcy zbadali ludzi, którzy urodzili się w 1984 roku i zostali wówczas zaszczepieni na wirusowe zapalenie wątroby typu B.

Okazuje się, że w 2009 roku liczba zarażonych WZW typu B była znacznie mniejsza pośród tych ludzi, którzy zostali zaszczepieni tuż po urodzeniu.


Badanie jest o tyle ważne, ponieważ w kilku krajach być może wejdzie nowy regulujący przepis prawny, który będzie nakazywać szczepienie noworodków na WZW typu B w ciągu pierwszych 24 godzin po urodzeniu.

Wirusowe zapalenie wątroby typu B to infekcja wirusowa, która atakuje wątrobę i rozprzestrzenia się przez kontakt z krwią lub innymi wydzielinami ciała osoby zakażonej.

Szacuje się, że około 350 milionów ludzi jest zarażonych tym wirusem. Każdego roku, w samych tylko Stanach Zjednoczonych, pojawia się 100 tysięcy nowych chorych na WZW typu B.

Komentarze do: Szczepionka przeciwko WZW typu B może chronić nawet przez 25 lat

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz