Szukaj

Światowy Dzień Wzroku już za nami

Podziel się
Komentarze0

Aby uwrażliwić ludzkość na problemy związane z niedowidzeniem oraz na ślepotę, Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła ogłosić dzień 11 października dniem szczególnie poświęconym jednemu z najważniejszych naszych zmysłów. Zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem, krótkowzroczność, zez, hypermetropia, zapalenie spojówek, fascykulacja mięśniowa...Patologie wzroku są liczne i czasami wiążą się z nimi ciężkie konsekwencje. 80% przypadków ślepoty można uniknąć bądź wyleczyć, jak podkreśla Światowa Organizacja Zdrowia.


Tajemnice oka ludzkiego

Kolor tęczówki

Kolory oczu – tęczówek, czyli membran, które zamykają bądź otwiera źrenicę w zależności od światła - są bardzo różne. I to zarówno dla ludzi, jak i innych ssaków.

Do czego służą brwi?

Złość, zdziwienie, zastanowienie, niezrozumienie... Podniesione bądź opuszczone – nasze brwi wyrażają także nasz nastrój. A jednak, ich rola na tym się nie kończy.


Do czego służą łzy?

Krokodyle, łzy radości, łzy smutku... Często mówią o naszych emocjach, wyjaśniają je bądź zdradzają. Odgrywają także podstawową rolę dla naszego zdrowia.

Do czego służą rzęsy?

Rzęsy to włoski, dłuższe bądź krótsze, znajdujące się na brzegach naszych powiek. Element uwodzenia, przedłużenie spojrzenia... a jednak, ich rola nie ogranicza się jedynie do bycia tylko i wyłącznie ozdobą. Co właściwie wiemy o naszych rzęsach? Co im zawdzięczamy?

Dlaczego mrugamy oczami?

Kiedy mrugamy, chodzi tutaj o odruch, którego celem jest nawilżenie rogówki oka. Rogówka oka to przezroczysta membrana otaczająca gałkę oczną. Mrugamy co najmniej 20 razy na minutę...

Worki pod oczami i cienie: jaka różnica?

Worki bądź cienie pod oczami, nie należy ich mylić. Albowiem, te pierwsze oznaczają opuchliznę wokół oczu, a te drugie zmiany w pigmencie skóry.

Komentarze do: Światowy Dzień Wzroku już za nami

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz