Szukaj

Sławy światowej kontaktologii przyjadą do Polski

Podziel się
Komentarze0

20. i 21. kwietnia Warszawa zostanie gospodarzem 6. Międzynarodowego Sympozjum Naukowego poświęconego problemom związanym z ochroną wzroku, szczególnie w zakresie kontaktologii. Poznamy też najnowsze osiągnięcia i badania z tej dziedziny. Wśród wykładowców Sympozjum są m.in. profesorowie i eksperci z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Włoch.Sympozjum jest jedynym organizowanym na tak dużą skalę wydarzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas dwóch dni na panelach tematycznych, sesjach video oraz w trakcie dyskusji naukowych, poruszonych zostanie wiele ważnych tematów z dziedziny ochrony wzroku.

Porozmawiamy o teraźniejszości i przyszłości soczewek kontaktowych. Podczas swoich wystąpień specjaliści będą zastanawiać się nad zwiększeniem komfortu noszenia soczewek, biorąc pod uwagę m.in. właściwości powiek oraz powierzchni soczewek kontaktowych; przekażą informacje dotyczące optymalnego dopasowania miękkich soczewek, a także najnowsze doniesienia na temat soczewek z filtrem UV.

Specjalny wykład zostanie też poświęcony aktywności sportowej, podczas którego zaprezentowane zostaną badania potwierdzające silny związek między doskonałym widzeniem a sportowymi osiągnięciami. Eksperci Sympozjum potwierdzą również tezy o tym, jak sposób żywienia wpływa na zdrowie i kondycję oczu, a także przeanalizują formy korekcji wzroku wśród dzieci i młodzieży, również w kontekście psychologicznym.


Wykładowcy odpowiedzą też na pytania związane z rodzajem powikłań wynikających z użytkowania soczewek, przedstawią też metody zapobiegawcze. Porównane zostaną różne tryby noszenia soczewek kontaktowych.

Międzynarodowe grono specjalistów Sympozjum tworzą m.in. prof. Lyndon Jones (Kanada), prof. James Wolffsohn i dr Graeme Young (Wielka Brytania), prof. Fabrizio Zeri (Włochy), dr Brian Pall (USA), prof. Christina N. Grupcheva, jak również polscy eksperci: dr n. med. Arleta Waszczykowska, dr n. med. Marek Habela i dr n. med. Marek Skorupski

Międzynarodowe Sympozjum Naukowe ACUVUE® Eye Health Advisor® jest organizowane przez firmę Johnson & Johnson Vision Care, która od wielu lat prowadzi szereg unikalnych badań klinicznych i wprowadza na rynek innowacyjne produkty wykonane w oparciu o nowoczesne rozwiązania.

- Warto wiedzieć, że innowacyjność w tym sektorze oznacza odpowiedzialność - mówi Artur Rosa, General Manager CEE, Vision Care. – Szereg publikacji i szkoleń, o charakterze edukacyjnym prowadzonych dla specjalistów, a także prowadzenie kampanii społecznych towarzyszących Światowemu Dniu Ochrony Wzroku to ważna część działań firmy, a także ogromny wkład w poprawę jakości życia pacjentów.

Sympozjum odbędzie się w Warszawie, w Hotelu Marriott, 20. i 21. kwietnia br. Udział w sympozjum  jest bezpłatny, wymagał jednak rejestracji.

Komentarze do: Sławy światowej kontaktologii przyjadą do Polski

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz