Szukaj

Rozwiązana tajemnica: dlaczego ludziom dializowanym zagraża zawał serca

Podziel się
Komentarze0

Badanie opublikowane w Journal of Leukocyte Biology sugeruje, że choroba nerek często prowadzi do chorób sercowo-naczyniowych, a nawet do zawału serca, ponieważ hemodializy nie są w stanie usunąć wszystkich toksyn mocznicowych z organizmu. Te same prace udowadniają, że istnieje lek, który może zredukować to zagrożenie: doustna molekuła AST-120.Dr Masayuki Yoshida z Life Science and Bioethics Research Center w Tokyo Medical and Dental University, mówi: - Leczenie AST-120 nie tylko spowalnia postępowanie choroby nerek, ale także zapobiega atakom serca w przyszłości.

Badacze dokonali swojego odkrycia dzięki myszom laboratoryjnym z niewydolnością nerek. Jedna grupa gryzoni otrzymywała AST-120, a druga nie otrzymywała niczego, nawet placebo.


Przeprowadzone analizy pokazały, że AST-120 zredukowała zapalenie w chorobie nerek, a dzięki temu cała terapia może też zredukować ryzyko choroby sercowo-naczyniowej, włączając w to zawał mięśnia sercowego oraz udar mózgu u pacjentów w końcowym stadium choroby nerek.

Dr John Wherry, wydawca Journal of Leukocyte Biology, mówi: - Odkrycie to prawdopodobnie uratuje życie wielu. Potrzebne są jednak dodatkowe badania, które dogłębniej przestudiują powiązanie toksyn mocznicowych, chorób serca i AST-120.

Komentarze do: Rozwiązana tajemnica: dlaczego ludziom dializowanym zagraża zawał serca

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz