Szukaj

Robot zdolny do ubierania człowieka

Podziel się
Komentarze0

Badacze z instytutu nauki i technologii Institut of Science and Technology w Nara (NAIST) w Japonii, opracowali robota, który może pomóc człowiekowi w założeniu t-shirta w ciągu zaledwie 10 sekund.


O ile założenie koszulki zajmuje zaledwie dwie sekundy dla większości z nas, to ten codzienny, wykonywany z łatwością gest może być prawdziwym problemem dla osób starszych albo niepełnosprawnych. Ale ich życie może być w znacznym stopniu ułatwione, dzięki pomysłowości japońskich inżynierów z NAIST.

W rzeczywistości, japońscy badacze pracują na robotem zdolnym do ubierania człowieka w koszulkę w ciągu zaledwie 10 sekund. Jest to prototyp jedyny w swoim rodzaju, jeśli uwierzymy w to, co mówi instytut nauki i technologii (Institut of Science and Technology), cytowany przez Tech Crunch.


Aby tego dokonać, robot jest wyposażony w dwa ramiona WAM, opracowane przez Barrett Technology Inc. Ramiona te są niezwykle zręczne.

Są to dwie zrobotyzowane ręce, połączone z 10 bardzo precyzyjnymi kamerami, które pozwalają maszynie manipulować t-shirtem i ubierać w sposób niezwykle skuteczny. Jest to ciężkie zadanie, które nie byłoby możliwe do zrealizowania bez tego całego sprzętu.

Aby wykazać zdolności swojego wynalazki, zespół japoński nagrał wideo pokazujące przebieg całej operacji. Widzimy na nim robota ubierającego manekina w t-shirt, w ciągu zaledwie kilku sekund. 

Na tę chwilę, maszyna ta jest oczywiście w stadium eksperymentalnym i wymaga jeszcze dopieszczenia, ale będzie można ją wypróbować, jak stwierdza instytut NAIST, w ciągu kolejnych, najbliższych lat.

Komentarze do: Robot zdolny do ubierania człowieka

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz