Szukaj

Na jakie operacje plastyczne seniorzy decydują się najczęściej?

Podziel się
Komentarze0

W ostatnich latach wszystko rozwija się zaskakująco szybko. Zwróćmy uwagę na chirurgię, która może eliminować bądź redukować widoczne skutki starzenia się. Zanim, ktokolwiek zdecyduje się na przeprowadzenie takiego zabiegu, powinien uzyskać odpowiednie informacje na jego temat. Należy również upewnić się, że jest on przeprowadzany z obowiązującymi przepisami prawnymi.

Na jakie operacje plastyczne seniorzy decydują się najczęściej?

Kuracje odmładzające

Nasze społeczeństwo jest bardzo skoncentrowane na wyglądzie. Istnieje cały szereg kuracji upiększających oraz oferujących je ośrodków. Warto jednak, przed przeprowadzeniem zabiegu, sprawdzić czy personel jest odpowiednio wykwalifikowany, ponieważ w przypadku braku ostrożności mogą pojawić się zagrożenia.

Jakie środki ostrożności zachować przed zabiegiem?

 • Pacjent musi wyjaśnić, jak najdokładniej to czego oczekuję.

 • Chirurg musi rzetelnie i uczciwie polecić najwłaściwszy rodzaj zabiegu, mającego na celu poprawienie wyglądu pacjenta, ma również obowiązek przestrzec go przed wszelkimi możliwymi zagrożeniami bądź ewentualnymi powikłaniami

 • Chirurg powinien także poinformować pacjenta o rodzaju znieczulenia.

 • Tak jak w przypadku każdej innej operacji, chirurg plastyczny powinien przeprowadzić szereg badań wstępnych, aby ocenić, czy pacjent nadaje się do zabiegu.

 • Pacjent powinien poinformować lekarza o tym, czy pali papierosy, przyjmuje leki lub witaminy a także zobowiązany jest o podaniu szczegółowych informacji na temat swojego zdrowia.

 • Pacjent powinien poprosić o pomoc przyjaciela, który powinien go odwieźć do domu i przez kilka dni zapewnić mu stosowną pomoc.

Jakie są operacje plastyczne?

Istnieje dziś cały szereg zabiegów kosmetycznych, dzięki którym mężczyźni i kobiety mogą poprawić swój wygląd. Najpopularniejsze z nich to operacje twarzy i piersi.

 • Lifting twarzy

Lifting twarzy polega na naciągnięciu skóry twarzy i szyi, aby wygładzić fałdy i zmarszczki. Oznaki starzenia są w dużej mierze uzależnione od czynników genetycznych, nawyków żywieniowych, poziomu stresu, narażenia skóry na promienie słoneczne itd. Lifting twarzy można przeprowadzić po znieczuleniu ogólnym lub miejscowym przy podaniu zwykłych środków uspakajających.

 • Wypełnianie zmarszczek

Procedura ta polega na zastosowaniu substancji wypełniającej głębokie zmarszczki, bruzdy i rowki pozostałe po bliznach. Najczęściej do tego typu operacji, używa się kolagenu oraz tkanki tłuszczowej pacjenta. W ten sposób można także powiększyć objętość ust.

 • Botoks

Najbardziej popularny i najbardziej niebezpieczny dla naszego wyglądu. To zabieg chirurgiczny polegający na wystrzykiwaniu toksyny botulinowej. Zabieg ma działanie krótkotrwałe (około 3 miesięcy). Powoduje on porażenie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek.

 • Powiększanie piersi

Słabo rozwinięte piersi lub takie, które opadły po jednym lub wielokrotnych porodach można wypełnić za pomocą implantów silikonowych, które wprowadza się za pomocą nacięcia pod pachą bądź przez sutek. Po operacji pacjentka musi unikać wysiłku i podnoszenia ciężkich ciężarów.

 • Plastyka brzucha

Wskutek starzenia się lub ciąży pojawiają się na brzuchu fałdy skórne a mięśnie ulegają osłabieniu. Plastyka polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej co pozwala wzmocnić mięśnie.


Wszystko jest dla ludzi ale z wszystkiego trzeba korzystać z głową i umiarem. Nie przesadzajmy z operacjami, jeśli taka operacja ma nam pomóc i poczujemy się psychicznie lepiej, to oczywiście, czemu nie. Jednak trzeba pamiętać, by nie przesadzić z operacjami, ich nadmiar może skończyć się wieloma konsekwencjami na naszym zdrowiu i urodzie.

Autor: Damian Nowaczek

Komentarze do: Na jakie operacje plastyczne seniorzy decydują się najczęściej?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz