Szukaj

Plaster pozwalający leczyć alergie pokarmowe

Podziel się
Komentarze0

Francuskie laboratorium właśnie pracuje nad plastrem, który miałby redukować zagrożenia w przypadku szoku anafilaktycznego do minimum. Szok anafilaktyczny jest najcięższą reakcją danej nietolerancji pokarmowej (ale również, uczulenia na jad pszczeli, na przykład).Dla osób cierpiących na alergię, które cierpią z powodu nietolerancji pokarmowej, jest unikanie za wszelką cenę konsumpcji produktów spożywczych, które wyzwalają reakcję alergiczną.

W rzeczywistości, odczulanie polegające na wprowadzaniu danego alergenu krok po kroku do krwi, a w ten sposób wytworzenie progresywnej tolerancji, jest dziś zbyt niebezpieczne, jak oceniają specjaliści.

Jednakże, badacze z francuskiego laboratorium DBV Technologies stwierdzają w dzienniku Le Parisien, iż udało im się obejść ten problem. W rzeczywistości, naukowcy ci mają właśnie prowadzić prace nad plastrem, który pozwalałby walczyć przeciwko alergiom pokarmowym, mimo że badania te mają być na dzień dzisiejszy skoncentrowane jedynie na orzechach arachidowych.


Plaster zyskał już sobie miano Viaskin Peanut i przykleja się go do skóry. W ten sposób, pozwala on wyzwalać alergen do ciała, jednocześnie nie pozwalając na to, aby dotarł on do krwi. Celem takiego zabiegu jest zminimalizowanie ryzyka szoku anafilaktycznego.

Plaster zmienia się codziennie, a długość terapii jest jeszcze nieznana, ale wydaje się, że może ona trwać nawet dwa – trzy lata. Jednakże, plaster ten na tę chwilę został przetestowany jedynie w Stanach Zjednoczonych, gdzie zresztą, jak piszą naukowcy, był bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów.

Rozstrzygające rezultaty z próby klinicznej mają być znane na początku 2013 roku. Ale pierwsze obserwacje sprawiają, że firma ma nadzieję, iż otrzyma pozwolenie na wprowadzenie tego leku na rynek amerykański w 2016 roku.

Poza orzechami arachidowymi, inne produkty spożywcze również powinny być brane pod uwagę. Wystarczy wspomnieć tutaj mleko, które również jest częstym alergenem. Zresztą, plaster ten może być również stosowany przeciwko roztoczom.

Podczas gdy opracowywanie tych plastrów powinno zacząć się w 2013 roku, przyszyły rynek już teraz okazuje się bardzo obiecujący. Jak stwierdza firma DBV Technologies, rynek ten ma prezentować co najmniej 5 000 000 000 dolarów (czyli około 3 800 000 euro).

Komentarze do: Plaster pozwalający leczyć alergie pokarmowe

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz