Szukaj

Nowe soczewki na astygmatyzm i zaćmę

Podziel się
Komentarze0

Masz zaćmę i jednocześnie astygmatyzm? Obawiasz się, że po zabiegu chirurgicznym usunięcia zaćmy i tak nie będziesz dobrze widzieć z daleka i z bliska? Jeżeli tak, soczewki AcrySof® IQ Toric to rozwiązanie stworzone specjalnie dla Ciebie.


Soczewki wewnątrzgałkowe AcrySof® IQ Toric to nowość na polskim rynku. Dzięki nim można usunąć zaćmę i zapewnić precyzyjną korekcję astygmatyzmu podczas jednego zabiegu..Zostały one zaprojektowane tak, aby poprawić ostrość obrazu w całym polu widzenia, także w warunkach słabego oświetlenia.

Soczewki AcrySof® IQ Toric bardzo dobrze sprawdzają się w warunkach zmierzchowych czy nocnych, wtedy gdy źrenica jest nieco bardziej rozszerzona. Podczas pomiarów porównawczych ze zwykłą soczewką, wszystkie soczewki z rodziny AcrySof® IQ w trakcie jazdy samochodem w warunkach mgły, podczas jazdy nocą, podczas jazdy w oślepiającym oświetleniu czy podczas deszczu wykazywały polepszenie widzenia (pacjent szybciej zauważał znaki drogowe czy przeszkody) – a co za tym idzie, zapewniały kierowcom większą ilość czasu na podjęcie odpowiedniego działania.


Poza tym soczewki AcrySof® IQ Toric są odpowiednie dla szerokiego spektrum osób z zaćmą i astygmatyzmem. Obejmują niski, średni i wysoki poziom astygmatyzmu. Dodatkowo dzięki specjalnemu barwnikowi zintegrowanemu z materiałem, z którego są wykonane, filtrują promieniowanie UV i światło niebieskie będące jednym z czynników powodujących choroby siatkówki.

„Zaćmie mogą towarzyszyć różne wady wzroku, np. astygmatyzm. Z tego powodu po operacji pacjenci, którzy przed zabiegiem mieli dodatkowo astygmatyzm, po zabiegu muszą nosić okulary korekcyjne ze szkłami cylindrycznymi. Łącznie, po operacji potrzebują dwóch par okularów – jednych do czytania korygujących widzenie bliży i astygmatyzm, a drugich do widzenia z daleka korygujących astygmatyzm. Tymczasem soczewki AcrySof® IQ Toric uwalniają od okularów do dali, a do bliży wystarczą zwykłe szkła z korekcją sferyczną”- podsumowuje okulista, dr Wojciech Kołodziejczyk.

Komentarze do: Nowe soczewki na astygmatyzm i zaćmę

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz