Szukaj

Nowe leczenie przeciwko zapaleniu wątroby typu C

Podziel się
Komentarze0

Badacze kanadyjscy z uniwersytetu w Kolumbii Brytyjskiej być może odkryli sposób na leczenie wirusowego zapalenia wątroby typu C. Dokonali tego blokując rozwój wirusa w wątrobie.Rezultaty tych prac zostały opublikowane w przeglądzie naukowym Plos Pathogenes.

Zespół naukowców z uniwersytetu w Kolumbii Brytyjskiej miał bowiem opracować rodzaj inhibitora, który ma redukować rozmiar cząsteczek tłuszczu obecnych w komórkach wątroby, czyli tam, gdzie wirus się namnaża.

Technika ta może zablokować cykl życia wirusa, nie pozwolić mu na rozprzestrzenianie się w wątrobie i na powodowanie większych uszkodzeń w tym ważnym dla naszego życia organie, jak wyjaśnia profesor Francois Jean.


Jeżeli ta metoda okaże się skuteczna, pozwoli ona w przyszłości na opracowywanie terapii przeciwko infekcjom spowodowanym przez inne wirusy, które potrzebują komórek tłuszczowych, aby się rozmnażać. Chodzi tutaj, między innymi, o wirusa dengi. Denga jest chorobą wirusową, wywoływaną przez ukłucie komara, który jest nosicielem infekcji.

Wirusowe zapalenie wątroby typu C jest ciężką chorobą, która, kiedy jest przewlekła, może prowadzić do marskości wątroby, a w niektórych przypadkach, do raka wątroby.

Wirusowe zapalenie wątroby powoduje różne objawy, takie jak zmęczenie, letarg, utrata apetytu, bóle mięśniowe, bóle stawowe, żółtaczka oraz bóle brzucha, jak podaje agencja zdrowia publicznego w Kanadzie (Agence de la santé publique du Canada).

Czasami, objawy wirusowego zapalenia wątroby typu C pozostają ciche, do tego stopnia, że chory nawet o tym nie wie, że jest chory. Agencja zdrowia publicznego w Kanadzie ocenia, że 21% z 242 000 Kanadyjczyków chorujących na wirusowe zapalenie wątroby typu C nic o tym nie wie.

Komentarze do: Nowe leczenie przeciwko zapaleniu wątroby typu C

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz