Szukaj

Mutacje genetyczne związane ze stylem życia ojca są dziedziczone przez wiele pokoleń

Podziel się
Komentarze0

I to nawet wtedy, kiedy mutacje te pojawią się przed poczęciem. Co więcej, mutacje z komórek rozrodczych są obecne we wszystkich komórkach potomstwa, włączając w to jego własne komórki rozrodcze. Oznacza to, że styl życia potencjalnego ojca wpływa na DNA także następnych pokoleń, a nie tylko na DNA jego bezpośredniej progenitury.Odkrycia opublikowano w The FASEB Journal.

Dr Roger Godschalk z Maastricht University w Holandii mówi: - Nasze badanie jest pilotażowe. Mamy nadzieję, że zostaną przeprowadzone bardziej szczegółowe i dogłębne studia na ten temat.

Aby dojść do takich wniosków dr Godschalk ze swoimi kolegami przyjrzał się dwóm grupom rodzin (ojciec, matka, dziecko) z Norwegian Mother and Child Cohort Study.

Zobacz również:Pierwsza grupa miała niski roczny przychód, druga względnie wysoki. Naukowcy wybrali przychód jako kryterium, ponieważ generalnie wiąże się on ze stylem życia ludzi. Na przykład, ojcowie z grupy o niskim przychodzie częściej byli palaczami.

Badacze przestudiowali mutacje DNA u potomstwa tych ludzi i odkryli, że były one częstsze w grupie mężczyzn mało zarabiających. Rezultaty te sugerują, że warunki życia rodziców przed poczęciem mogą mieć bezpośredni wpływ na zdrowie potomstwa.

Redaktor naczelny magazynu, dr Gerald Weissmann, mówi: - Wiemy od dawna, że prewencja pośród kobiet ciężarnych ma znaczenie dla zdrowia ich potomstwa. Teraz wiemy, że mężczyźni także nie są wolni od odpowiedzialności. To, w jaki sposób o siebie dbają, nawet przed potencjalnym poczęciem, wpływa na zdrowie kolejnych pokoleń.


Komentarze do: Mutacje genetyczne związane ze stylem życia ojca są dziedziczone przez wiele pokoleń

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz