Szukaj

"Mr. Healthy Ageing" już w Polsce

Podziel się
Komentarze0

Prof. Adrian Wagg, znany wśród lekarzy na świecie jako „Mr. Healthy Ageing”- przyleciał do Polski. Światowej klasy specjalista w dziedzinie zdrowego starzenia weźmie udział w 1. Międzynarodowym Kongresie Medycznym „Kobieta i Mężczyzna", który odbędzie się 12 i 13 października w Hotelu Hilton Warszawie.


Prof. Adrian Wagg, ordynator oddziału geriatrii Uniwersytetu Alberta w Edmonton (Kanada), członek zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Kontynencji (International Continence Society - ICS), specjalista w dziedzinie leczenia nietrzymania moczu (NTM) opowie jak żyć, by starzeć się pomyślnie, cieszyć się życiem i uniknąć chorób typowych dla wieku starszego.


Temat zdrowego starzenia jest niezwykle ważny w kontekście zmian demograficznych obserwowanych w Polsce i Europie. Prof. Wagg już podczas kwietniowego forum w Kopenhadze (Globar Forum on Incontinence – GFI) wskazywał potrzebę szerszego spojrzenia na  olbrzymie koszty jakie ponoszą nieefektywne w zarządzaniu ochroną zdrowia państwa.

Kierując się tą wizją powstał w Polsce pierwszy tego rodzaju raport pt. Wpływ NTM na społeczno-ekonomiczne koszty w Polsce, który został opublikowany w czerwcu br. Autorzy tego opracowania szacują, że rocznie NTM kosztuje Polaków 2 mld złotych.

Komentarze do: "Mr. Healthy Ageing" już w Polsce

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz