Szukaj

Masz dość swoich brązowych oczu?

Podziel się
Komentarze0

Jak informuje francuski magazyn L’Express, klinika Eyecos w Barcelonie w Hiszpanii proponuje technikę laserową, która modyfikuje kolor oczu i zmienia brązowy na niebieski.Dr Pedro Grimaldos, dyrektor kliniki w wywiadzie dla Europapress mówi: - Wystarczy pięć sesji, aby laser Neweyes wyeliminował zewnętrzną warstwę melaniny i w naturalny sposób rozjaśnił tęczówkę.

Ponieważ brązowy kolor oczu wynika z dużego stężenia pigmentów na powierzchni tęczówki, laser niszcząc te pigmenty, pozwala osiągnąć niebieskawe zabarwienie. Proces jest nieodwracalny.

Koszt takiego zabiegu sięga 2 000 euro. Ale to, co może powstrzymać przyszłych ewentualnych kandydatów do tej procedury, to przede wszystkim zagrożenia dla zdrowia.


W trakcie corocznej konferencji Societe Francaise d’Opthalmologie, eksperci ostrzegali przed tymi praktykami. Lekarze oceniają, że laser działający na pigmenty oka może spowodować ciężkie choroby, takie jak zaćma, zapalenie gałki ocznej, problemy z widzeniem.

Poza tym, jak podkreślają naukowcy, pigment oka nie ma tylko i wyłącznie roli czysto estetycznej, gdyż chroni też siatkówkę przed światłem i promieniami UV. Kiedy odbarwiamy więc tęczówkę, siatkówka może ucierpieć z powodu nadmiernej ekspozycji na światło.

Nie przez przypadek mieszkańcy Afryki mają oczy brązowe, a Szwedzi niebieskie.

Prof. Beatrice Cochener ocenia także, że rezultaty takiego zabiegu są niezbyt zachwycające: oczy są pozbawione blasku.

Komentarze do: Masz dość swoich brązowych oczu?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz