Szukaj

Lew przebada wzrok dzieci z Bielska-Białej

Podziel się
Komentarze0

16 czerwca w bielskiej Klinice Okulus odbędzie się ,,Biała Sobota” - ostatni dzień bezpłatnych badań wzroku dla pierwszoklasistów powiatu bielskiego, którą są wykonywane w ramach ,,Szkoły Zdrowego Widzenia”. Kampania profilaktyczno–edukacyjna od lutego realizowana jest na terenie powiatu bielskiego.– Im wcześniej zaczynamy leczyć zaburzenia wzroku swojego dziecka, tym lepszy będzie efekt –
uświadamia dr Iwona Filipecka, pomysłodawczyni kampanii. - Niestety po 8 roku życia może być już za późno.


Zatroszcz się o oczy swojego dziecka

Głównym celem akcji jest zbadanie wzroku dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych i jak najszybsze wykrycie zaburzeń wzroku. Klinika Okulus do współpracy w badaniach zaprosiła bielskie podstawówki.  Badania realizowane w ramach ,,Szkoły Zdrowego Widzenia” są bezpłatne. Obejmują ocenę widzenia na różne odległości, widzenia przestrzennego, ruchomości i ustawienia oczu, widzenie barw oraz badanie konwergencji.

- Dopiero wykonanie takich kompleksowych badań pozwala ocenić, czy dziecko dobrze widzi i czy ma zapewnione optymalne warunki do rozwoju i nauki – podkreśla Iwona Filipecka, kierownik medyczny Kliniki Okulus i pomysłodawczyni kampanii. - ,,Biała Sobota" będzie dobrą okazją żeby to sprawdzić.


16 czerwca przebadani zostaną pierwszoklasiści, którzy nie mogli wziąć udziału w badaniach wykonywanych przez lekarzy w szkołach. Klinika Okulus zaprasza także wszystkich chętnych rodziców wraz z dziećmi z Bielska-Białej i okolic. Badanie przeznaczone są przede wszystkim dla dzieci w wieku 6-7 lat.

Dodatkową atrakcją ,,Białej Soboty” będzie Lew Widzek, który pomoże lekarzom kliniki w badaniach i będzie dopingował dzieci. Wszyscy mali uczestnicy wydarzenia będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z maskotką kampanii.

Dotychczas zebrane wyniki badań ,,Szkoły Zdrowego Widzenia” pokazują, że coraz więcej dzieci ma kłopoty ze wzrokiem.

– Statystyki Szkoły Zdrowego Widzenia na pewno są bardzo niepokojące i dowodzą, że badania wzroku powinny być wykonywane u dzieci jak najwcześniej i w szerokim zakresie – uważa dr Iwona Filipecka. – Wtedy stwierdzone zaburzenia i wady zdecydowanie łatwiej wyleczyć. Im wcześniej zaczynamy leczenie niedowidzenia czy zeza, tym szybszy i lepszy będzie efekt. Niestety rozpoczęcie leczenie po 8 roku życia nie przynosi już tak dobrych rezultatów i dziecko będzie gorzej widziało do końca życia. Dotkliwie wpłynie to na jakość jego życia oraz ograniczy możliwość wykonywania niektórych zawodów – uświadamia specjalistka chorób oczu bielskiej kliniki.

WAŻNE INFORMACJE:

,,Biała Sobota” będzie odbywała się od godziny 10 do 13, w siedzibie Kliniki Okulus przy ul. Górskiej 19.

Rodzice, którzy zdecydują się na przebadanie wzroku swojej pociechy w ramach ,,Białej Soboty”, proszeni są o rejestrację telefoniczną pod numerem: (33) 816 25 78.

Komentarze do: Lew przebada wzrok dzieci z Bielska-Białej

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz