Szukaj

Domowe sposoby na wypadające włosy

Podziel się
Komentarze0

Wypadanie włosów jest czymś zupełnie naturalnym. Codziennie tracimy ich nawet dwieście! Problem rozpoczyna się dopiero wtedy, kiedy zauważymy, że na naszej szczotce zostaje ich coraz więcej. Jak zpobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów? Skuteczne mogą okazać się domowe sposoby!

Domowe sposoby na wypadające włosy

Każdy z nas chciałby mieć piękne i gęste włosy. Jednakże w wyniku złego odżywiania, farbowania, prostowania, czy też kręcenia stają się one słabe, łamliwe oraz często zaczynają nadmiernie wypadać. W takich przypadkach warto sięgnąć po domowe sposoby, aby w sposób naturalny przywrócić ich gęstość i blask.

Płukanki ziołowe

Jednym z najlepszych sposobów walki z nadmiernym wypadaniem włosów jest stosowanie płukanek ziołowych. W tym celu najlepiej wybrać zioła bogate w krzemionkę, gdyż pobudza ona krążenie skóry głowy oraz działa na nią kojąco. Warto sięgnąć po skrzyp polny, rozmaryn oraz niezastąpioną pokrzywę. Z powyższych ziół przygotowujemy napar. Zalewamy je wrzącą wodą, a następnie po jej ostudzeniu, stosujemy przygotowaną przez nas miksturę do płukania włosów.

Maseczki z jaj

Kolejnym znakomitym domowym sposobem na zapobieganie wypadaniu włosów jest stosowanie maseczek z jajek. Podczas przygotowywania takiego kompresu wystarczy wetrzeć żółtka w skórę głowy, którą należy następnie przykryć ręcznikiem i odczekać około godziny, po czym spłukać. Jajka znakomicie wpływają na nasze włosy ze względu na liczne witaminy, które zawierają w sobie, w tym witaminę A oraz B, D, E i H.


Czarna rzodkiew

Nic tak dobrze nie wpływa na poprawę krążenia skóry głowy oraz regenerację cebulek włosowych, jak czarna rzodkiew. Jej korzeń drobno trzemy, a następnie nakładamy go na skórę głowy. Trzymamy przez 30 minut, po czym spłukujemy. Stosowana zewnętrznie także przeciwdziała nadmiernemu łojotokowi oraz łupieżowi.


Czosnek


Pomimo nieprzyjemnego zapachu czosnek jest jednym z najskuteczniejszych sposobów w walce z wypadającymi włosami. Na samym początku należy go rozgnieść, aby następnie wetrzeć go w skórę głowy. Nasz naturalny lek spłukujemy dopiero po 20 minutach. Nacieranie czosnkiem, jak nic innego, stymuluje porost włosów.

Kuracja cebulowa


Cebula tak samo jak czosnek ma bardzo intensywny zapach, jednak jest ona jednym z najpopularniejszych środków stosowanych przy wypadaniu włosów, który był wykorzystywany jeszcze przez nasze babcie. Najprostszym i najtańszym sposobem jest stosowanie soku z cebuli bezpośrednio na skórę głowy. Taki świeżo wyciśnięty sok pozostawiamy przez 30 minut, po czym myjemy włosy szamponem. Kurację warto stosować przez co najmniej trzy miesiące.

Maseczka z oliwek


Zbawienne działanie dla naszych zniszczonych włosówbęda miały także rozmaite maseczki, w tym oliwkowe. Łyżkę oliwy z oliwek mieszamy z żółtkiem jaja kurzego. Następnie tak przyrządzoną maseczkę należy nałożyć na wilgotne włosy, po czym konieczne jest owinięcie głowy folią. Po 30 minutach spłukujemy maseczkę dodając do wody sok z cytryny.

Jeżeli nasze włosy zaczynają nadmierne wypadać warto odłożyć drogie kosmetyki w których znajdują się praktycznie same substancje chemiczne i zastąpić je domowymi sposobami. Pamiętajmy, iż kiedy problem nie znikinie należy udać się do lekarza, który zapewne zleci wykonanie podstawowych badań krwi, bowiem nadmierne wypadanie włosów może być zwiastunem poważnych chorób.

Komentarze do: Domowe sposoby na wypadające włosy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz