Szukaj

Jak bezpiecznie uprawiać sporty latem?

Podziel się
Komentarze0

Wraz z nadejściem pięknych słonecznych dni wielu z nas zyskuje motywację do rozpoczęcia regularnych ćwiczeń. Jedni chcą pozbyć się tłuszczyku nagromadzonego w czasie zimy, by lepiej prezentować się w stroju kąpielowym. Inni natomiast chcą po prostu cieszyć się w ten sposób urlopem.

Jak bezpiecznie uprawiać sporty latem?
Wysokie temperatury mogą jednak okazać się niebezpieczne, zwłaszcza dla osób, które wcześniej nie uprawiały sportu wcale lub jedynie sporadycznie. Podpowiadamy, jak uniknąć groźnych sytuacji, aby w pełni korzystać z radości płynącej z uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

Co sprawia, że ćwiczenia podczas upałów bywają zgubne w skutkach?

Przede wszystkim zwiększają one ciepłotę ciała, która w połączeniu z wysoką temperaturą powietrza może spowodować problemy z krążeniem krwi, a nawet doprowadzić do udaru cieplnego, który jest właśnie skutkiem przegrzania organizmu.


Jeśli zatem zaczynamy czuć się słabo, nasze serce zaczyna bić stanowczo za szybko lub/i odczuwamy mdłości należy natychmiast zaprzestać wykonywania ćwiczeń.

Dobrze jest w takiej sytuacji usiąść w zacienionym miejscu i odpocząć.

Aby jednak zapobiec tego typu zdarzeniom należy w czasie uprawiania sportu odpowiednio nawadniać organizm i nie pozwolić do jego przegrzania.

Lekarze zalecają, by podczas wzmożonej aktywności spędzać na słońcu maksymalnie godzinę.

Pamiętajmy także, by nie przesadzić z intensywnością naszego programu ćwiczeń. Bo choć rozpiera nas energia i odczuwamy niezwykłą motywację, w ten sposób zamiast poprawić zdrowie, możemy zagrozić nawet własnemu życiu.

Komentarze do: Jak bezpiecznie uprawiać sporty latem?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz