Szukaj

Kobiety i praca: „nigdy w odpowiednim wieku”

Podziel się
Komentarze0

Najnowsze badania dwóch wiodących ekspertów z dziedziny zarządzania pokazują, że kobiety, które pracują w funduszu hedgingowym, walczą o to, by być poważnie traktowane. Uczeni brali pod uwagę pracowników z londyńskiego funduszu hedgingowego. Okazało się, że kobiety na każdym etapie swojego dorosłego życia muszą sprostać wielu problemom - począwszy od rozpoczęcia pracy, skończywszy na utrzymaniu swojej pozycji w firmie po narodzinach dziecka.Dla kontrastu, mężczyźni mają większą możliwość pogodzenia życia w korporacji z życiem rodzinnym.

Nasze pogłębione badania dotyczące pracowników i pracownic wykazały, że kobiety nigdy nie są w odpowiednim wieku, w rozumieniu organizacyjnym, mówi profesor Brewis, który stwierdzenie „nigdy w odpowiednim wieku” zapożyczył od profesora Wendy'ego Loretto i doktora Colina Duncana z University of Edinburgh Business School.

Pod koniec 2010 roku profesor Jo Brewis, (Profesor Organizacji i Konsumpcji na University of Leicester School of Management) i dr Kat Riach, (Profesor Nadzwyczajny Zarządzania w Essex Business School na University of Essex), na podstawie 150 godzin obserwacji oraz 53 wywiadów z kobietami i mężczyznami między 25 a 35 rokiem życia, doszli do wielu interesujących wniosków.


Według uczonych problemy kobiet rozpoczynają się już w momencie wstąpienia do firmy. Jako nowi członkowie personelu, w przeciwieństwie do kolegów z pracy, kobiety nie otrzymywały żadnej lub otrzymywały niewielką ilość informacji co do wykonywanych obowiązków.

Kiedy jedna z młodych pracownic zauważyła, że kilka tygodni wcześniej popełniła jakiś błąd, powiedziała: „Pomyślałam sobie 'Dlaczego oni mi o tym po prostu nie powiedzieli? Bali się, że się rozpłaczę?' Bardzo mnie to zmartwiło”.

Kobiety, które posiadały dzieci, uznały za konieczne by ukrywać się ze swoimi codziennymi obowiązkami rodzicielskimi tak dalece jak to możliwe, aby zapobiec zniweczeniu ich ścieżek zawodowych.

Z kolei młodzi tatusiowie, według badań, znajdują się w dużo lepszej sytuacji.

Jeden z mężczyzn zapytany o to, jak zmieniło się jego życie po tym jak został ojcem, odpowiedział: „Nie zauważyłem żadnej znaczącej różnicy".

Pieniądze nie wiedzą, że jesteś kobietą. Czy masz zyski, czy straty, liczy się tylko ostateczny rezultat finansowej transakcji - podsumowuje jedna z kobiet pracujących w handlu.

Komentarze do: Kobiety i praca: „nigdy w odpowiednim wieku”

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz