Szukaj

Kompania antynikotynowa skierowana do młodzieży

Podziel się
Komentarze1

Komisarz Androulla Vassiliou rozpoczyna drugą fazę jednej z największych inicjatyw społecznych podnoszących świadomość zdrowotną, jakie kiedykolwiek zorganizowano na świecie: „HELP, dla życia bez tytoniu". Nowatorska kampania skierowana do młodych Europejczyków zainaugurowana zostanie w niedzielę (31 maja, Światowy Dzień bez Tytoniu) w całej Unii Europejskiej. Polskie otwarcie odbędzie się w Warszawie między 14.00 a 18.00 na Nowym Świecie (pomiędzy ul. Foksal a rondem de Gaulle'a).Z powodu szkodliwości palenia tytoniu każdego roku umiera niemal 1.000.000 obywateli Unii Europejskiej. Dla Komisji Europejskiej walka z tym śmiercionośnym nałogiem pozostaje priorytetem w dziedzinie zdrowia. Kampania „HELP, dla życia bez tytoniu" w całej Europie niesie za sobą niekomercyjne przesłania: palenie tytoniu nie może być postrzegane jako norma, palenie tytoniu nie jest modne.

Adresatami kampanii są ludzie młodzi, między 15 a 24 rokiem życia, wśród nich szczególnie kobiety, oraz młodzi dorośli między 25 a 35 rokiem życia. Głównym celem działań jest pomoc jak najszerszej grupie odbiorców - udzielenie im skutecznego wsparcia, pomocy w walce z nałogiem. Hasło przewodnie kampanii w całej Europie brzmi „Jaka jest Twoja wskazówka?". Wszystkie materiały promocyjne - strona internetowa (www.help-eu.com) reklamy telewizyjne, banery internetowe, odnoszą się do wskazówek jak rzucić palenie, jak nie zacząć oraz jak reagować, gdy jest się narażonym na bierne palenie. HELP 2.0 nie tylko udziela porad, ale także zbiera wskazówki od swoich odbiorców. Swoje przesłanie może nagrać każdy - samodzielnie lub podczas imprez terenowych HELP (taka możliwość będzie także w niedzielę w Warszawie). Wskazówki ze wszystkich krajów Unii zostaną umieszczone na stronie.


To inicjatywa nowatorska i angażująca do działania. HELP 2.0, poprzez swoją interaktywność, oddaje głos w dyskusji o szkodliwości palenia Europejczykom. Prozdrowotne pozytywne przesłanie oraz idea włączenia ludzi w kształtowanie świadomości zdrowotnej to innowacja, krok naprzód w doborze środków dotarcia do grup docelowych. Nigdy wcześniej żadna paneuropejska kampania nie była tak konsekwentna w swoich celach i środkach używanych do ich osiągnięcia.


Aby dotrzeć z przekazem do grupy docelowej działań wykorzystane zostaną nowe media. Europejska kampania telewizyjna rozpocznie się 31 maja. Seria humorystycznych spotów będzie promować HELP na antenie 17 polskich stacji telewizyjnych (104 kanały w całej Europie) . W Internecie rozpocznie się kampania banerowa. Strona internetowa, dostępna w 22 językach zawierać będzie porady dotyczące tytoniu i nagrania wskazówek. Została ona przygotowana również w wersji, którą można przeglądać przy użyciu telefonów komórkowych. Ponadto, goście serii imprez terenowych HELP będą mogli zapoznać się ze stroną na miejscu. Wykorzystanie nowych mediów, przede wszystkim Internetu i portali społecznościowych oraz zaangażowanie publiczności docelowej, sprawiają, że kampania ma szansę na ogromny sukces.

Więcej informacji o kampanii znajdą Państwo na stronie www.help-eu.com.

HELP - Dla życia bez tytoniu

Kampania Komisji Europejskiej „HELP - Dla życia bez tytoniu" ma za zadanie podnosić poziom świadomości. Obejmuje 3 tematy: prewencję, zaprzestanie palenia oraz ochronę przed biernym paleniem. Publiczność docelowa: młodzi ludzie pomiędzy 15 a 24 rokiem życia, zwłaszcza młode kobiety, oraz młodzi dorośli pomiędzy 25 a 35 rokiem życia.

Uwaga

Opinie wyrażone w tej informacja prasowej nie powinny być pod żadnym pozorem traktowane jako oficjalne stanowisko Komisji Europejskiej.

Komentarze do: Kompania antynikotynowa skierowana do młodzieży (1)

bioslawek
bioslawek 22-06-2011 16:22

Czy portal racjonalista.pl złamał prawo ?

1

CZY TO JEST PRZESTEPSTWO ,czy narusza ustawę zakazujacą nawet POSREDNIEGO propagowania palenia tytoniu ? 'Propaganda antynikotynowa i jej główny artykuł wiary' Autor: Marcin Dolecki. http://www.racjonalista.pl/kk.ph... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze