Szukaj

Jakie dyscypliny sportowe pomagają najszybciej zrzucić zbędne kilogramy?

Podziel się
Komentarze0

Wszyscy wiemy, że sport to zdrowie, wyjątkowo często mówi się też o świetnych, odchudzających właściwościach aktywności fizycznej. W większości przypadków słyszmy, że sport pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy i ukształtować wymarzone ciało. Pytanie jednak... jaki sport?

Jakie dyscypliny sportowe pomagają najszybciej zrzucić zbędne kilogramy?

Pytanie może wydać się bezzasadne, bo przecież każdy sport w mniejszym lub większym stopniu pozwoli nam zrzucić nieco tłuszczyku (chyba, że za sport uznamy jedzenie na czas...). Jednak co, jeżeli zależy nam na konkretnym efekcie, jakim jest utrata wagi w jak najkrótszym czasie? Dobór odpowiedniej aktywności faktycznie pozwoli nam uzyskać odpowiedni efekt, to pewne! Jeżeli zależy nam na wyrzeźbieniu mięśni powinniśmy rozważyć zapisanie się na siłownie, jeśli chcemy mieć elastyczne, gibkie ciało warto pomyśleć o jodze, a teraz najważniejsze co robić żeby schudnąć?

Bieganie

Jest to w gruncie rzeczy najprostsza możliwa forma sportu. Nie potrzebujemy do niej niemal niczego, a świetnie wpływa na cały nasz organizm. Przede wszystkim jednak pozwala nam zrzucić zbędne kilogramy w dość krótkim czasie. Pamiętać musimy jednak o kilku rzeczach. Po pierwsze sprintowanie to nie do końca typ biegu o jaki nam chodzi. Zdecydowanie lepiej jest biegać godzinę lekkim truchtem, niż najpierw przebiec 200 metrów w pół minuty, a potem nie móc złapać oddechu! Technicznie rzecz biorąc im dłużej biegniemy tym lepiej. Nie można się oczywiście przeforsowywać, ale bieganie w maratonach mniejszych lub większych świetnie wpłynie na naszą przemianę materii i pozwoli spalić całą masę zbędnych kalorii. Dobrze jest też biegać regularnie, powiedzmy co drugi dzień. Warto stawiać sobie cele i je osiągać, np. skreślać kolejne dni w kalendarzu i oczywiście kontrolować utratę kilogramów! Na pewno będzie to świetna motywacja, a utrzymanie regularności ćwiczeń pozwoli nam zwiększyć efekty naszej pracy.


Dieta

Drugą rzeczą jest odpowiednia dieta. Tylko jeżeli dobrze zbilansujemy nasze odżywienie będziemy mogli uzyskać wymarzone efekty. I nie tylko kiedy mowa o bieganiu, w wypadku jakiegokolwiek innego sportu dostosowanie diety to podstawa. Warto poczytać o odżywianiu lub skonsultować się z dietetykiem! Istotne jest nie tylko ile jemy, ale także czego i o jakich porach. Wróćmy jednak do rodzajów sportów.


Pływanie

Prawdopodobnie najskuteczniejsza metoda na zrzucenie tłuszczyku ze wszystkich partii ciała. Pływanie zmusza większość naszych mięśni do aktywności, męczy (co w tym wypadku jest pożądanym efektem!) i nie obciąża kręgosłupa. Oczywiście nie wystarczy usiąść w brodziku i się popluskać. Warto znaleźć sobie specjalny pływacki basen i regularnie na niego uczęszczać. Podobnie jak w kwestii biegania dobrze jest stawiać sobie kolejne cele. Np. chodzić na basen raz w tygodniu i zacząć od 40 basenów w godzinę i co 2 tygodnie dodawać sobie kolejne 5. Można też prowadzić odchudzanie nieco intensywniej pływając częściej, pamiętajmy jednak żeby wszystko robić zdrowo rozsądkowo! W przypadku pływania trzeba większy nacisk położyć na dietę, zdecydowanie nie można stosować ostrej diety odchudzającej i pływać. Ten sport spala bardzo wiele kalorii dlatego też dieta powinna być bogata, tak aby starczyło nam energii na taki wysiłek!

Często brak nam motywacji, aby pływać czy biegać. Nie można ukrywać, że są to sporty męczące i wiele zależy od naszego samozaparcia. Często dużo łatwiej jest trenować w grupie. Dlatego też warto pomyśleć o sportach grupowych! Koszykówka, piłka nożna, piłka ręczna to sporty, które zdecydowanie pozwolą nam spalić dużo zbędnych kalorii, a także dadzą nam możliwość świetnej zabawy! Kto wie, być może jest to również opcja na poznanie nowych ludzi, czemu by nie zapisać się do jakiegoś klubu sportowego?

Wiele osób boi się, że nie podoła, częste też jest wstydzenie się własnej budowy. Takie myślenie jest bardzo ograniczające! Należy zwalczyć swoje lęki i odważyć się spróbować! W grupach początkujących znajdziemy masę osób nam podobnych!

Autor:

Bartłomiej Cerek

Komentarze do: Jakie dyscypliny sportowe pomagają najszybciej zrzucić zbędne kilogramy?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz