Szukaj

Jak pomóc zmęczonym nogom?

Podziel się
Komentarze0

Ciężkie, zmęczone i opuchnięte nogi to bardzo powszechny problem. Według szacunków ekspertów może się z nim zmagać nawet, co druga kobieta w Polsce. Uczucie to potęguje upał i długie podróże, dlatego jeszcze przed rozpoczęciem sezonu urlopowego warto zadbać o stan swoich nóg.

Jak pomóc zmęczonym nogom?

Przestrzegaj diety i unikaj bezruchu

Problem opuchniętych nóg jest uciążliwy i nieprzyjemny, a powodów takiego stanu może być bardzo wiele. Począwszy od wysokiej temperatury, złej diety (należy unikać alkoholu oraz produktów bogatych w sól, która przyczynia się do zatrzymania wody w organizmie, a przede wszystkim pić dużo wody mineralnej) aż po nadmiar i niedomiar ruchu. O zgrozo, długotrwały bezruch, tak często pojawiający się podczas wakacyjnych podróży samolotem czy samochodem może mieć także wpływ na powstanie żylaków.

Naprzemienny prysznic i sen z nogami w górze

Nieprzestrzeganie powyższych zaleceń skutkuje poważnymi zaburzeniami w pracy układu limfatycznego i krwionośnego. Dlatego też w czasie nieuchronnie zbliżających się upałów, chcąc uniknąć problemów z nogami, warto stosować naprzemienny prysznic, ciepłą i chłodną wodą, która to schłodzi i ukoi zmęczone nogi, a wieczorem kłaść się spać z uniesionymi nogami, opartymi o ścianę lub oparcie łóżka, dzięki czemu usprawnimy przepływ krwi. Jeśli jednak i to nie pomaga można wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej, gdzie specjaliści pomogą w dobraniu serii zabiegów, które z pewnością przyniosą ukojenie dla naszych zmęczonych kończyn.


Drenaż limfatyczny

- Zabiegiem najczęściej polecanym przez lekarzy w przypadku obrzęków nóg i rąk, mających związek z problemami zastoju krwi i limfy w przestrzeniach międzykomórkowych jest drenaż limfatyczny – wyjaśnia Katarzyna Łukasik-Fąferko, właścicielka klinki medycyny estetycznej Body Care Clinic w Katowicach i wyjaśnia, że taki zabieg ma na celu nie tylko uśmierzenie bólu nóg, lecz także przepchnięcie limfy, toksyn i produktów przemiany materii i w naturalny sposób wydalenie ich z organizmu (stąd też często odczuwana po drenażu wzmożona moczopędność).

Nie tylko na ból

Jak wygląda taki zabieg? – Podczas zabiegu urządzeniem CoaxMed wykorzystywane są specjalne zaprojektowanie przyssawki (oddzielne do twarzy i do ciała), pobudzające krążenie i odpowiednio odprowadzające limfę oraz przyspieszające metabolizm. Dzięki temu możemy osiągnąć dużo większe i trwalsze efekty niż w przypadku masażów manualnych, czy zabiegów uciskowych – tłumaczy Łukasik-Fąferko.

To jednak nie koniec zalet takiego zabiegu. Drenaż limfatyczny może być także świetnym zabiegiem początkującym kurację odchudzającą, wspomagającym walkę z cellulitem na nogach. Zabieg drenażu limfatycznego trwa około 30 minut, a mimo, tego, że efekty jego działania zobaczymy już po pierwszej wizycie w gabinecie, warto dla uzyskania długotrwałego efektu przejść całą serię zabiegów. Cena jednego zabiegu to 120 zł.

Komentarze do: Jak pomóc zmęczonym nogom?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz