Szukaj

Domowe sposoby na depilację

Podziel się
Komentarze0

Każda kobieta lubi czuć, że jej skóra jest gładka i zadbana, szczególnie podczas lata, kiedy zakłada się lżejsze kreacje. Nie musimy jednak biegać ciągle do kosmetyczki, by osiągnąć taki efekt.

Domowe sposoby na depilację

Z powodzeniem zabiegi depilacyjne możemy wykonać samodzielnie w domu. Oto najłatwiejsze metody depilacji:

Golenie


Najszybszą metoda depilacji jest golenie. Najlepiej wykonać je jednorazową maszynką do golenia. Pamiętaj o tym, aby depilację przy użyciu maszynki do golenia przeprowadzić na zwilżonej skórze, na którą uprzednio został rozsmarowany krem bądź żel do golenia usprawniający ruch maszynki. Maszynką należy golić się pod włos.

Po zabiegu skórę najlepiej będzie posmarować balsamem nawilżającym i opóźniającym odrost włosków.

Kremy do depilacji

Inną prostą metodą na usunięcie zbędnego włosków z naszego ciała jest zastosowanie kremów do depilacji, gotowych do kupienia w sklepach. Należy je rozprowadzać na suchej i czystej skórze przy użyciu specjalnej szpatułki wchodzącej w skład każdego zestawu. Usuwając krem wraz z włoskami należy również wykonywać ruch pod włos.


Wosk


Innym rodzajem depilacji, podczas której usuwane są włoski wraz z cebulkami jest zastosowanie wosku. Aby zabieg depilacji był łatwiejszy powinno zwilżyć się ciało i potrzeć je ręcznikiem tak, aby włoski się uniosły. Wosk najczęściej sprzedawany jest w formie gotowych już plastrów, które należy jedynie podgrzać w dłoniach. Plastry  działają w ten sposób, że wyrywają włoski poniżej powierzchni skóry.

Niestety ten rodzaj depilacji jest nieco bolesny, jednak odrastające włoski są słabsze i dużo cieńsze.

Depilatory

Depilatory elektryczne usuwają włosy za pomocą szczypczyków. Metoda ta jest również bolesna, więc aby wyrywanie włosków było łatwiejsze przed depilacją najlepiej jest przygotować sobie ciepłą kąpiel, która zmiękczy naskórek.

Po każdym z wymienionych zabiegów najlepiej zmyć skórę chłodną wodą, a po osuszeniu użyć balsamu po depilacji, który złagodzi podrażnienia i nawilży skórę. Preparat ten opóźni też proces odrastania włosków. Nie należy natomiast stosować mydła czy żelu pod prysznic, ponieważ mogą one dodatkowo podrażnić naszą skórę.

Komentarze do: Domowe sposoby na depilację

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz