Szukaj

Granie na Wii może powodować kontuzje

Podziel się
Komentarze0

Jak wynika z najnowszych badań, popularne konsole gier wideo takie jak Nintendo Wii mogą przyczyniać się do skręceń stawów czy kontuzji barków i kostek.W badaniu prowadzonym przez dra Patrick'a O'Toole z Children's Hospital of Philadelphia przedmiotem zainteresowania były popularne gry wideo, różniące się od typowych konsol tym, że gracze rywalizując ze sobą lub z wirtualnymi przeciwnikami naśladują różne ruchy i czynności.

Zgromadzone dane pochodziły z elektronicznego systemu do monitorowania urazów (National Electronic Injury Surveillance System) i skupiały się na kontuzjach powstałych w wyniku użytkowania konsol do gier między styczniem 2004 a styczniem 2009 r.


W tym czasie naukowcy odnotowali 696 urazów związanych z grami wideo. 92 kontuzje miały związek z grami interaktywnymi, wliczając 49 przypadki urazów u mężczyzn i 43 u kobiet.

W porównaniu do użytkowników tradycyjnych konsol gier użytkownicy konsol interaktywnych byli zdecydowanie bardziej narażeni na kontuzje ramienia, kostki i kolana. W obydwu przypadkach dochodziło do urazów przypadkowych osób, jednak zdecydowanie więcej kontuzji doznały osoby biernie przyglądające się interaktywnym grom na konsolach takich jak np. Wii.

– Młodsze dzieci, poniżej 10 roku życia, powinny pozostać pod nadzorem starszych osób podczas grania w tego rodzaju gry, aby zapobiec przypadkowym urazom, które są bardziej powszechne w przypadku gier interaktywnych.

Jednak inny ekspert odparł, że szansa kontuzji przy grach interaktywnych jest niewielka i nie stanowi znaczącego zagrożenia.

Komentarze do: Granie na Wii może powodować kontuzje

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz