Szukaj

Domowe sposoby na czerwone oczy

Podziel się
Komentarze2

Coraz częściej wielu ludzi dotyka problem czerwonych oczu, czyli widocznych czerwonych żyłek na białkówce oka. Mogą być one oznaką poważniejszych chorób, takich jak m.in. ostre zapalenie spojówki czy ostrej jaskry.

Domowe sposoby na czerwone oczy

Możliwą przyczyną jest także uraz mechaniczny, podczas którego do naszego oka dostaje się ciało obce. Należy więc skonsultować się z lekarzem, by wykluczyć ewentualne przyczyny chorobowe zmian w oku.

Inną, równie częstą przyczyną tzw. czerwonych oczu jest przemęczenie lub niegroźna infekcja powiek. W takim wypadku bez obaw możemy zastosować kilka sprawdzonych sposobów na zwalczenie tego problemu. Oto kilka wskazówek:

Osobny artykuł na ten temat: Czerwone oczy

  • Nawadniaj oczy


Oczy mogą być czerwone z powodu suchości. Niezbędny jest wtedy wypoczynek, ponieważ podczas snu wzrasta ich nawodnienie. Skuteczne mogą także okazać się okłady z herbaty, gdyż zawarta w niej teina działa kojąco i odświeżająco.


  • Przemywaj powieki ciepłą wodą


Ten sposób jest skuteczny w razie infekcji powiek. Woda musi być ciepła i przegotowana, by skutecznie oczyścić oczy z wszelkich zanieczyszczeń. Przemywaj powieki nasączonym wacikiem kilka razy dziennie.


  • Pij napar z hibiskusa


Hibiskus jest świetnym antidotum na infekcje. Dodatkowo ma właściwości wybielające białka.

  • Stosuj okłady ze świetlika


To świetny sposób na przyniesienie ulgi zmęczonym oczom. Taki okład najlepiej stosować wieczorem. Pamiętajmy, że napar musi być letni. Nasączony wacik trzymamy na powiekach około 15 min.

  • Wykonuj gimnastykę oka


Dobrze jest, gdy mniej więcej dwa razy dziennie będziemy wykonywać gimnastykę oka. Polega ona na wykonaniu kilku prostych czynności, takich jak: patrzenie w górę i w dół, w lewo i prawo. Wszystko powtarzamy kilka razy. Dzięki takiej gimnastyce poprawia się krążenie krwi.

  • Nie nadużywaj kropli do oczu


Krople działają do około 8 godzin. Dlatego najlepiej stosować je tylko okazjonalnie, np. po długotrwałej pracy przy komputerze. Nadużywanie tego rodzaju preparatów może skutkować pogorszeniem krążenia krwi. Dodatkowo długotrwałe stosowanie kropel do oczu może być przyczyną nawrotu czerwonych żyłek na białkówce oka: krople obciążają naczynka, które pękają jeszcze częściej.


Pamiętajmy jednak, że jeżeli mimo stosowania powyższych metod problem czerwonych oczu będzie do nas powracał, należy niezwłocznie skonsultować się z okulistą.

Komentarze do: Domowe sposoby na czerwone oczy (2)

koss
koss 25-07-2017 11:01

monika

2

krople Starazolin są dobre na zaczerwienione, zmęczone oczy ;) łagodzi świąd, pieczenie i przynosi natychmiastową ulgę... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (2)
Pokaż cały wątek (2)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze