Szukaj

Choroby: rola odżywiania - zaśmiecanie organizmu i reumatyzm

Podziel się
Komentarze0

Złe odżywianie może więc zaszkodzić naszemu zdrowiu. Weźmy przykład choroby stawów. Toksyczne molekuły pokarmowe, które kumulujemy w naszym organizmie w przeciągu tych naszych kilku dziesięcioleci życia, w końcu szkodzą funkcjonowaniu wszystkich naszych komórek.


Długość życia ludzkiego może sięgnąć nawet 100 lat. Należy więc tutaj skonstatować, że nasi stulatkowie mają się bardzo źle ... ich aparat mięśniowo-szkieletowy nie pozwala im się już poruszać; wszyscy pozostają więc przykuci do swoich foteli, z uszkodzonymi wszystkimi zmyslami, z mózgiem, który stał się „płynny”, a ich trzewia też już zresztą nie funkcjonują. Stulatkowie z Okinawy (Japonia) są w najlepszym stanie, oraz w o wiele lepszym humorze.

Chrzęstna tkanka stawowa i zapalenie stawów

Komórki, które produkują chrzęstną tkankę stawową, coraz gorzej radzą sobie w zanieczyszonym środowisku organizmu i działają coraz gorzej, produkując coraz mniej chrząstki stawowej. Wyprodukowana chrząstka nie jest już równie odporna, równie elastyczna i równie amortyzująca, co chrząstka wytwarzana w wieku 20 albo 30 lat. Tkanka chrzęstna staje się więc pokruszona, pęka oraz ostatecznie znika ze stawu: jest to zapalenie stawów.


Kiedy artroza dotyka biodra albo kolana, proteza umieszczona przez chirurga ortopedę może zdziałać cuda. Kiedy chodzi o zapalenie stawów kręgosłupa, na nieszczęście jeszcze nie opracowano protezy kręgowej. Napady bólów artrotycznych są więc zapaleniem, które może utrzymywać się wiele tygodni, a nawet miesięcy, i które może być asymilowane z desperacką próbą podejmowaną przez organizm, aby oczyścić się ze wszystkich toksyn zgromadzonych w wyniku wielu lat niewłaściwego odżywiania.


Większość zapaleń stawów pojawia się w trzeciej części życia ludzkiego. Artroza pourazowa może dotknąć stawów, które ucierpiały w wyniku złamań albo mikrourazów u sportowców lub zawodowców. Zapalenie stawów to choroba stawów najbardziej rozpowszechniona na całym świecie. A zanieczyszczenia w naszym organizmie, z biegiem czasu, przypominają wielkie wysypiska śmieci.

Polecamy również:
Rola odżywiania - dieta przodków jako terapia i profilaktyka
Rola odżywiania - przejadanie się
Rola odżywiania - historia odżywiania
Rola odżywiania - składamy się z tego co jemy
Rola odżywiania - jelita jako centrum zarządzania zdrowiem i chorobami
Rola odżywiania - podstawowe bolączki nowoczesności

Komentarze do: Choroby: rola odżywiania - zaśmiecanie organizmu i reumatyzm

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz