Szukaj

Dziewięć przerażających faktów na temat rzeczy, które kochasz

Podziel się
Komentarze0

Zamknij oczy na minutę i pomyśl o rzeczach, które sprawiają, że odczuwasz szczęście. Co Ci przychodzi na myśl? Długie spacery po bezludnej, piaszczystej plaży przy zachodzie słońca? Zapach świeżo skoszonej trawy w leniwe, niedzielne popołudnie? To są rzeczy, które sprawiają, że warto żyć....

Dziewięć przerażających faktów na temat rzeczy, które kochasz

Wybacz, że wyrwiemy Cię z bujania w obłokach, ale życie to nie tylko ciasteczka i cukierki – nawet jeśli by tak było i tak nie odczujesz szczęścia. Okazuje się, że nawet najbardziej bezgrzeszne i z pozoru niewinne rzeczy, mają ciemną historię śmierci, choroby i rozpaczy, które nigdy nie ujrzały światła dziennego.

Ale to wszystko się zmieni. Z poniższą listą dziewięciu puszystych, słodkich i niewinnych rzeczy zabierzemy Cię na pełną zabawy przejażdżkę, podczas której ujawni się prawdziwe oblicze wszystkiego, co kochasz!

Nie wiesz jak to zaakceptujesz? Współczujemy Ci. To, co usłyszysz będzie dość uciążliwe, ale to dla Twojego dobra. Jest to tylko mała próbka z 220 przerażających faktów na temat rzeczy, które kochasz, znajdujące się w  książce The Dark Side of Apple Pie, Baby Food, and Bunnies. Przygotuj się na rozczarowanie!

Jeśli jednak nadal obawiasz się, że nie jesteś w stanie tego przyjąć, głowa do góry, pierwszy etap żalu szybko przeminie z wiatrem. Pamiętaj, tam na zewnątrz jest duży, odważny świat – chyba wolisz znać prawdę?

Koty

Każdy kocha małe, śliczne kotki, jednak te puszyste kuleczki to nie tylko obiekt zachwytu i towarzysz do zabawy. Większość kotów cierpi, bądź jest nosicielami pasożytu Toxoplasma gondii, który może powodować zapalenie mózgu, choroby oczu, zaburzenia neurologiczne a nawet śmierć. W przypadku styczności kobiet w ciąży z toksoplazmozą, zakażeniem T. gondii, dziecko po urodzeniu może cierpieć na ślepotę, wodogłowie, uszkodzenia mózgu a sama kobieta może poronić. Dobrą wiadomością jest to, iż tylko 0,01% zakażonych pasożytem kobiet przekazuje je swojemu dziecku.

Truskawki

Każdego lata, świeże pyszne truskawki pojawiają się w każdym domu. Niestety, owoc ten podczas nawozu narażony jest na szkodnika zwanego Rhizopus stolonifer. Rośnie w wilgotnych miejscach – takich też jak Twoja lodówka – i może spowodować mucormycosis, zagrażające życiu zakażenie grzybicze, które wpływa na funkcjonowanie mózgu, nerek i płuc. Jeżeli infekcja postępuje, grzyb przenosi się w całym ciele, zabijając skórę i narządy oraz siejąc spustoszenie. Nie tylko świeże, zwożone truskawki, ale także mrożone mogą zawierać średnio 45% pleśni. Pomyśl o tym, gdy następnym razem otworzysz lodówkę.


Dzień na plaży

Plaża, plaża... jeśli właśnie wylegujesz się na cudownej plaży na Karaibach, wiedz, że leżysz na rybiej.. kupie. Po krótkiej podróży w przewodzie pokarmowym, rybie odpady trafiają do wody, rafa następnie mieli ja na drobny mak, i wraz z glonami i falami przybywa na brzeg. Jeden pojedynczy glon, który gromadząc odchody w wodzie wypuszcza je na brzeg, potrafi wyprodukować ponad tonę piasku w roku. Ponadto piasek, zawiera duże ilości bakterii E-coli, powszechnie występującej w ludzkich odchodach. 23% ludzi choruje po wyjściu z plaży. Przy następnym wypadzie pomyśl o antybakteryjnym żelu do rąk.

Dywany

Czy jest coś wygodniejszego od pięknego, miękkiego i orientalnego dywanu pod nogami? 60% Amerykanów posiada je w domach. Jeśli właśnie kupiłeś dywan i leżysz na nim wygodnie rozłożony, to zamiast rozczulać się w tym „pięknym nowym zapachu”, pomyśl o fakcie, że właśnie wdychasz chemiczną substancję zwaną 4-phenylcyclohexene, która powoduje bardzo silne bóle głowy i problemy oddechowe. Dodatkowo mnóstwo zgromadzonego kurzu, toksyn, bakterii i chemikalii. Powodzenia z odkurzaniem!


Latawce

Bardzo popularna, przyjemna rozrywka w wietrzny dzień, ale zwróć zawsze uwagę na niebo, by upewnić się, że nic się nie stanie. Twoje życie może od tego zależeć. Latawce mogą dotykać i zaplątywać się o linie elektryczne, narażając Ciebie na porażenie prądem. Burzowe dni zwiększają ryzyko, tym bardziej, że latawiec staje się mokry i zwiększa ryzyko porażenia. To, że zrobił to Benjamin Franklin, nie oznacza, że Ty też powinieneś! Wystawiając się na wolną przestrzeń, miej oczy dookoła głowy.

Hamaki

Relaks.. Pod koniec XVI wieku, hamaki były bardzo popularne na statkach ponieważ łatwo się poruszały w rytm fal, uspokajały marynarzy i nie przyprawiały o chorobę morską a przede wszystkim, nie zajmowały wiele miejsca. Ale hamak marynarza mógł się również stać jego trumną. Marynarze zawsze byli przesądni, jeśli któryś zginął na morzu, martwe ciało było wszywane w jego hamak. Umieszczano przy jego nogach dwie duże kule, by mieć pewność, że utonie, gdyż zostanie wyrzucony w zaszytym hamaku za burtę. Ostania zszywka, przyszywała nos marynarza do hamaku, by mieć pewność, że nie żyje. Przypomnij sobie o tym przy następnym wylegiwaniu się w swoim hamaku.

Ogrodnictwo

Piękny ogród to marzenie wielu z nas. Gleba, którą plewisz zawiera biliony bakterii na jedną łyżeczkę stołową.  Brytyjski Narodowy Instytut Zasobów Gleby zbadał, że można się także spotkać z groźnymi bakteriami E-coli, zwłaszcza w glebie zanieczyszczonej fekaliami. Ponadto zwierzaki załatwiają swoje potrzeby tam, gdzie zapewne siedzisz i grzebiesz w ziemi. Lepiej załóż rękawiczki, jeśli nie to natychmiast umyj ręce zanim zrobisz cokolwiek innego.

Czekolada


Czekoladę uwielbiają wszyscy. Badania wykazały, że potrafimy zjeść 12 kg czekolady przez cały rok. 75% importowanej czekolady w Stanach pochodzi ze wschodniej Afryki. W tych rejonach istnieje ponad 600 000 miejsc uprawy kakao. Na 90% z nich, pracują osoby z niewoli. A 15 000 to dzieci niewolników w wieku od 6-16 lat. Nieprzyjemna wizja podczas konsumowania...

Miód

Czego możesz użyć do posłodzenia herbaty? Może czegoś, co wytwarzały pszczoły? Samice żegnają swoich mężów na dzień dobry i wylatują w poszukiwaniu miodowego nektaru, który później trawi się w ich brzuchach... a potem zwracają to z siebie. I tak w kółko, dopóki miód nie uzyska odpowiedniej konsystencji. Pychota!

Opracowała:

Paulina Poznańska

Komentarze do: Dziewięć przerażających faktów na temat rzeczy, które kochasz

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz