Szukaj

Aplikacja przeciwko koszmarom sennym

Podziel się
Komentarze0

Richard Wiseman, psycholog brytyjski z uniwersytetu w Hertforfshire w Zjednoczonym Królestwie, uczestniczył właśnie w rozwoju aplikacji, która pozwoli nam śnić piękne sny. Specjalista brytyjski ma teraz nadzieję, że dzięki temu nowemu typowi badań, będzie można więcej dowiedzieć się na temat snów. A bardziej precyzyjnie, na temat wpływu hałasu, który nas otacza, na nasze sny, jak konkretyzuje naukowy przegląd Digital Trends.Doktor Richard Wiseman współpracował z naukowcami marki Yuza, aby stworzyć aplikację, która pozwala uniknąć koszmarów sennych. Co więcej, która pozwala na sen tak odświeżający, jak to tylko możliwe.

Aplikacja ta nosi wielce wymowną nazwę Dream:On, i jest dostępna jedynie dla iPhona.

Jak to działa?

Jak zapewnia Richard Wiseman, ta nowa aplikacja ma wpływać na myśli i obrazy pojawiające się u śpiącej osoby.

Porządnie przespana noc oraz miłe sny stylumują produktywność, a także są niezbędne dla dobrego samopoczucia fizycznego i psychologicznego. Ale mimo tego, nie za dużo wiemy na temat wpływu snów. Dlatego nasze doświadczenie ma na celu zmienić nasz stan wiedzy, wyjaśnia swój pomysł doktor Richard Wiseman.


Kiedy więc załadujesz tę słynną już aplikację, musisz wybrać, przed pójściem do łóżka, jeden z wcześniej zaprogramowanych snów, taki jak spacer w lesie albo wylegiwanie się na plaży. Potem ustawiasz godzinę, o które chcesz się obudzić i kładziesz telefon na łóżku, wyjaśnia profesor Richard Wiseman.

Jeżeli aplikacja wykryje nagły brak ruchu – który oznacza, że śpisz – zacznie odgrywać delikatnie dźwiękową atmosferę pożądanego snu. Kiedy tylko sen się zakończy, rozlegnie się alarm, który ma na celu obudziź śpiącego – taka szybka pobudka ma zapobiegać zapominaniu snu.

Aplikacja wymaga krótkiego opisu snu, aby profesor Richard Wiseman mógł upewnić się, czy faktycznie istnieje związek między postrzeganym dźwiękiem a snami. A jeżeli jest, to w jakim stopniu.

Profesor  Richard Wiseman ma nadzieję, że w badaniu tym weźmie udział 10 000 ludzi. Projekt ten zaczął się w kwietniu, w Edynburgu w Szkocji, w czasie międzynarodowego festiwalu nauki.

Badania przeprowadzone w laboratoriach sugerują, że istnieje w rzeczywistości możliwość wywołanie takich snów, jakich ludzie sobie życzą. W ten sposób, możemy budzić się szczęśliwi i wypoczęci. Ale czy faktycznie będzie tak w tym przypadku? Aby się tego dowiedzieć, potrzebujemy jak największej liczby was, uczestników, mówi profesor Richard Wiseman na swojej stronie internetowej.

Komentarze do: Aplikacja przeciwko koszmarom sennym

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz