Szukaj

WELLNESS QUEEN – nowość wśród rozwiązań Kliniki Hair Lab

Podziel się
Komentarze0

Dla osób z łysieniem plackowatym i w trakcie  terapii nowotworowej, Klinika Włosów Hair Lab wprowadziła nowe  rozwiązanie w  projektowanych systemach włosów na całą głowę. Specjalny rodzaj  mikroskóry  - bez konieczności użycia kleju i taśm -  zapewnia trwałe  zespolenie  włosów ze skórą głowy. System „Wellness Queen“ w efekcie daje nie tylko bezpieczny komfort noszenia włosów, ale przede wszystkim naturalny wygląd z widoczną skórą głowy.


Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów onkologicznych czy w trakcie leczenia łysienia plackowatego, Klinika Włosow Hair Lab wprowadziła do swojej oferty nowatorski system „Wellness Queen“. To rozwiązanie skierowane jest do osób, u których są słabe rokowania odnośnie  odrostu własnych włosów.

Podobnie, jak w przypadku innych rozwiązan, „Wellness queen“ to uzupełnienie projektowane pod pacjenta. Najpierw bada się strukturę włosów, fakture, skręt, kierunek porostu, kolor. Zgodnie z tymi parametrami lub wolą pacjenta w przypadku chęci zmiany wizerunku, przygotowywany jest system włosów osadzony na „mikroskórze“. Pokrywa on całą powierzchnie głowy. Nie wymaga taśm mocujących czy kleju. Jest stabilny, nie przesuwa się na głowie. Jednocześnie zapewnia skórze dostęp powietrza i daje poczucie komfortu w trakcie noszenia. Specjalna technologia imituje kierunek wzrostu włosów naturalnych, w związku z czym nawet na linii przedziałku nie można rozróżnić uzupełnienia od naturalnych włosów.


Wellness queen to rozwiązanie dla pacjentów w każdym wieku. W trakcie leczenia zapewnia naturalny wygląd i daje poczucie własnej wartości, które ma nieoceniony wpływ na stan zdrowia.


Koszt takiego rozwiązania jest uzależniony od kilku czynników m.in. długość, objętość, skręt i zaczyna się od 4 000 Pln.

Łysienie plackowate - występuje zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Około 50% pacjentów ma objawy choroby przed 20 rokiem życia. Jednym z objawów jest ogniskowa utrata włosów. Charakterystyczne jest nagłe (często w ciągu kilku godzin) wypadnięcie włosów na skórze głowy w postaci jednego lub kilku okrągłych lub owalnych ognisk, w obrębie których nie stwierdza się bliznowacenia.

Na obrzeżu ognisk można zaobserwować łatwo usuwalne pojedyncze, krótkie, ułamane włosy, tak zwane włosy wykrzyknikowe. Zlewanie się ognisk i wypadnięcie włosów w obrębie całej głowy określa się jako alopecia totalis. Jeśli intensywne łysienie u kobiet bądź mężczyzn stwierdza się w obrębie całego ciała, mówimy o alopecia universalis. Obserwuje się wówczas często również utratę brwi i rzęs.

Przyczynami łysienia plackowatego są:
  • zaburzenia układu nerwowego (nerwice, stres, wstrząsy psychiczne)
  • zaburzenia hormonalne (w chorobach tarczycy, nadnerczy)
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym (bielactwo, toczeń rumieniowy)

W 60% przypadków w ciągu roku dochodzi do samoistnego odrostu włosów. Odrastające włosy mogą być cienkie lub przejściowo pozbawione barwnika. Czasami obserwuje się odrastanie włosów w pojedynczych ogniskach i wypadanie w innych. Nawroty mogą występować co kilka miesięcy lub kilka lat. Jest to nieprzewidywalne. Niekorzystnie rokują: wystąpienie łysienia plackowatego u dzieci we wczesnym dzieciństwie, rozległe zmiany, wystąpienie u chorego objawów atopii.

Komentarze do: WELLNESS QUEEN – nowość wśród rozwiązań Kliniki Hair Lab

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz