Szukaj

Jak dbać o grzywkę?

Podziel się
Komentarze0

Niektórym pasuje, innym nie. Może być prosta, postrzępiona, ukośna lub zaczesana na bok. Mowa oczywiście o grzywce. Warto o nią dbać, gdyż czasami zdarza się, iż niesforne kosmyki potrafią skutecznie utrudnić życie.

Jak dbać o grzywkę?

Codzienna pielęgnacja

Grzywka z racji tego, że przykrywa czoło, przetłuszcza się szybciej niż reszta włosów. Jest to uciążliwe zwłaszcza w lecie, kiedy dodatkowo wnika w nią pot z czoła, przez co przykleja się do skóry i wygląda nieestetycznie. Dlatego najlepszym wyborem do pielęgnacji grzywki będzie szampon zapobiegający szybkiemu przetłuszczaniu się włosów.

Konieczne także może okazać się codzienne mycie grzywki. Jeżeli twoje włosy nie wymagają codziennej pielęgnacji, warto każdego ranka umyć nad umywalką samą grzywkę i odpowiednio ją wymodelować. Dzięki temu będzie cały dzień wyglądać świeżo.

Na szybsze przetłuszczanie się grzywki ma wpływ także częste jej dotykanie, dlatego postaraj się nie robić tego bez powodu. Czasami grzywka jest po prostu źle obcięta i nachodzi na oczy lub przeszkadza w codziennym życiu, wtedy warto wybrać się do fryzjera, by zrobić z nią "porządek". Dzięki temu nie będziesz musiała tak często odgarniać jej z twarzy.

Odpowiednia ochrona


Bardzo często zdarza się, że posiadaczka grzywki musi ją codziennie prostować. Należy pamiętać przy tym, że wysoka temperatura prostownicy niszczy włosy, powoduje ich przesuszenie i rozdwajanie. Dlatego warto zabezpieczyć włosy odpowiednimi kosmetykami. Na rynku dostępna jest cała gama produktów, które chronią włosy przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur, a więc zapobiegają ich niszczeniu podczas prostowania i suszenia.


Jeśli pomimo stosowania kosmetyków z termoochroną twoja grzywka jest zniszczona i przesuszona, warto zaopatrzyć się w produkty nawilżające i regenerujące. Pamiętaj jednak, żeby podczas aplikacji odżywek i olejków omijać skórę głowy, gdyż może to przyspieszyć przetłuszczanie się grzywki.

Regularne podcinanie


Grzywka rośnie szybciej, niż reszta włosów, dlatego konieczne może okazać się regularne jej podcinanie w gabinecie fryzjerskim. Odwiedzaj swojego fryzjera co trzy, cztery tygodnie, aby grzywka była zawsze odpowiedniej długości, dzięki czemu będzie się lepiej układać.

Częste wizyty w gabinecie są także dobra okazją do skontrolowania przez twojego fryzjera stanu włosów. Może okazać się, że zniszczone końce wymagają podcięcia lub regeneracji.

Grzywka nie dla każdego?

Panuje przekonanie, że grzywka nie każdemu pasuje oraz że może oszpecić, zamiast sprawić, że fryzura będzie wyglądała piękniej. Jednak wszystko zależy od kształtu twarzy i oczywiście od kształtu samej grzywki.

Jeżeli masz owalną twarz i wysokie czoło, najprawdopodobniej będzie ci dobrze w każdej grzywce, więc możesz eksperymentować i zostać przy tej, która najbardziej ci się spodoba. Nie musisz przy tym zmieniać całej fryzury, aby zmienić coś w swoim wyglądzie – wystarczy inaczej przyciąć kosmyki na czole.

Okrągła twarz niestety nie wygląda dobrze w grzywce. Jedynym rozwiązaniem przy takim kształcie twarzy są kosmyki zaczesane na bok. Inny rodzaj grzywki może sprawić, że twarz będzie wydawała się jeszcze bardziej okrągła.

Osoby z kwadratowym kształtem twarzy powinny zrezygnować z jakiejkolwiek grzywki. Wybieraj raczej fryzury, które zaokrąglą twoją buzię, czyli długie, proste lub falowane włosy z przedziałkiem na środku głowy. 

Jeżeli twoja twarz ma kształt serca, najlepiej będziesz wyglądać we fryzurach asymetrycznych. Grzywka w takim wypadku powinna być wycieniowana i asymetryczna.

Przy twarzy trójkątnej wybierz grzywkę zaczesaną na bok, natomiast przy prostokątnym kształcie twarzy możesz postawić na grzywkę asymetryczną.

Grzywka może wyglądać pięknie o każdej porze roku, jednak należy pamiętać o jej odpowiedniej pielęgnacji. Zanim zdecydujesz się na obcięcie kosmyków na czole, sprawdź jaki kształt grzywki pasuje do twojej twarzy – unikniesz dzięki temu rozczarowań po opuszczeniu gabinetu fryzjerskiego.

Komentarze do: Jak dbać o grzywkę?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz