Szukaj

Typ urody lato

Zastanawiamy się czasem, dlaczego niektóre kolory wyglądają na nas dziwnie i karykaturalnie, a na naszej przyjaciółce leżą świetnie i dodatkowo dodają jej uroku. To wszystko dlatego, że prawdopodobnie macie inne typy urody. W naszej szerokości geograficznej najczęściej spotkać można typ urody lato. Kobiety „lata" narzekają, że ich typ urody jest nudny, przygaszony, a nawet mysi.

Typ urody lato

Wystarczy zastosować się do kilku zasad, aby wydobyć to co w latach najpiękniejsze. Przy kompletowaniu swojej garderoby kobiety posiadające typ urody lato powinny zwrócić szczególną uwagę na kolory takie jak szary, antracyt, błękit morski, szarobrązowy, jasnoniebieski, jasną miętę, złamaną biel, delikatny cytrynowy i jasnoróżowy. Typ urody lato nie lubi czerni, która go postarza.

Charakterystyka typu urody lato

Typ urody lato jest u nas najbardziej popularny, lecz jednocześnie najtrudniej go określić. Ma cechy wszystkich innych typów urody. Gdy myślimy o lecie, na myśl przychodzi nam kolor złocistych promieni słońca, głęboki błękit wód i intensywne kolory owoców. Lato to kobaltowe niebo i cała pełnia barwnych kwiatów.

Okazuję się, że typ urody lato jest tego całkowitym przeciwieństwem. Lato jest poważne, rozmyte, chłodne i mało kontrastowe. Kobiety z tym typem urody są poważne i dostojne, a zarazem lekkie i subtelne. Lata zwykle mają wyrazisty tylko jeden element urody jak oczy czy włosy. Posiadaczki tego typu urody często narzekają, że w porównaniu do pozostałych są mdłe i nijakie. Szarawa cera, mysie włosy, szare oczy. Potrzeba specjalnej delikatnej oprawy, by wydobyć subtelne piękno jasnego lata.

Cechy lata:

  • Cera: może mieć najróżniejszy kolor, od jasnego, mlecznego, pastelowego przez różowy. U „lat" mogą pojawiać się problemy z naczynkami i zaczerwieniami. Lato opala się ciężko, zwykle na czerwono, a opalenizna utrzymuję się krótko. Znamiona i piegi mają odcień szarego brązu.
  • Usta: jasnoróżowe, różowofioletowe, bardzo delikatnie zarysowane, zlewające się z odcieniem cery.
  • Oczy: szare, niebieskie, szaro-zielone, zielone, piwne.
  • Włosy: platynowy blond, kolor mysi, jasnobrązowe, ciemnobrązowe, popielate.

Stylizacja odpowiednia dla typu urody lato

Makijaż dla typu urody lato

Lato wygląda świetnie w lekkim, naturalnym i świetlistym makijażu. Posiadaczki tego typu urody powinny się skupiać na ujednoliceniu kolorytu skóry i delikatnym podkreśleniu urody. Lata wyglądają niekorzystnie w mocnych, intensywnych barwach. Dużo lepiej prezentują się w sportowej odsłonie lub makijażu francuskim (odrobina różu, pudru i usta podkreślone błyszczykiem). W tym typie urody cała uwaga powinna się skupiać na oczach. Oczy „lata" lubią pastelowe kolory, a w wieczorowym wydaniu granatowe lub czarne smoky eyes.

Biżuteria dla typu urody lato

Do lata pasuje srebro, białe złoto oraz wszystkie metale szlachetne. Lata kochają diamenty, rubiny, szafiry, opaty, agaty i nawet nefryty. Postarzane srebro jest wręcz stworzone dla tego typu urody. Idealne będą eleganckie zestawy biżuterii oraz te bardzo romantyczna, z kwiatowymi motywami.

Odzież dla typu urody lato

Jeżeli chodzi o ubiór, w przypadku lat „mniej znaczy więcej" - lepiej tutaj postawić na jakość niż na ilość. Lato wygląda świetnie w klasycznych krojach, w dobrej jakości materiałach i skromnych stylizacjach, które dodają mu aury luksusu. Jedwab i szyfon to materiały idealne dla tego typu urody. By wyglądać olśniewająco, lato może stworzyć stylizację opartą na jednym kolorze, lecz innych jego odcieniach, albo na tym samym kolorze, ale kontraście „połysk-mat".

Dodatki dla typu urody lato

Dodatki powinny być dopełnieniem stylizacji a nie stylizacją samą w sobie. Nie mogą być wulgarne i krzykliwe. Podobnie jak w przypadku ubrań powinny dodawać elegancji i być łącznikiem całej stylizacji. Najważniejsza u lat jest harmonia i współgranie wszystkich elementów.

Podtypy urody lato:

Typ urody lato: Jasne lato

Uroda delikatna, zwiewna, połyskująca, typowa dla „rusałek". Typ jasny i chłodny. Przykładowe jasne lata: Naomi Watts, Grace Kelly, Michelle Pfeiffer.

Typ urody lato: Chłodne lato

Typ urody rozmyty, chłodny, poważny. Najbardziej zimna uroda, o niebieskawym odcieniu skóry. Może korzystać z kolorów przypisanych chłodnej zimie. Przykładowe chłodne lata: Kimberly Williams, Sarah Jessica Parker, Maggie Gallenhaal.

Typ urody lato: Zgaszone lato

Połączenie chłodu i ciepła, które się przenikają. Uroda matowa, przytłumiona, niejednoznaczna. Zgaszonym latom pasują niektóre kolory dedykowane jesieni. Przykładowe przedstawicielki: Jennifer Aniston, Angelina Jolie, Kate Middelton.

Autor: Izabela Podkulska

Komentarze do: Typ urody lato

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz