Szukaj

Tylko 5% ludzi poprawnie myje ręce

Podziel się
Komentarze0

Nowe badanie naukowców z Michigan State University, opublikowane w Journal of Envrionmental Health, pokazuje, że zaledwie 5% ludzi po skorzystaniu z toalety myje ręce na tyle długo, żeby zabić zarazki powodujące infekcje. 33% osób nie używa mydła, a 10% ludzi w ogóle nie myje rąk.W takim niechlujstwie przodują mężczyźni. Wnioski oparto na obserwacjach 3 749 osób korzystających z publicznych toalet.

Prof. Carl Borchgrevink, kierujący tym badaniem, mówi: - Odkrycia te nas zaskoczyły, ponieważ poprzednie badania pokazywały, że niedbałe mycie rąk jest o wiele rzadsze.

Amerykańskie centra CDC stwierdzają, że mycie rąk to najskuteczniejszy sposób na zredukowanie rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych. Niedbałe mycie rąk przyczynia się do blisko 50% wszystkich wybuchów epidemii zatruć pokarmowych.


Aby dobrze umyć ręce, wystarczy 15 – 20 minut żywiołowego szorowania z użyciem mydła i wody, według CDC. Ludzie jednak na mycie rąk poświęcają zaledwie 6 sekund przeciętnie.

Badanie Michigan State University jest pierwszym, które wzięło pod uwagę takie czynniki jak długość mycia rąk i użycie mydła.

Inne obserwacje:

- 15% mężczyzn i 7% kobiet w ogóle nie myło rąk po skorzystaniu z toalety;

- 78% kobiet używało mydła, w porównaniu do 50% mężczyzn;

- ludzie niechętnie myją ręce, kiedy umywalka jest brudna;

- ludzie chętniej myją ręce we wczesnych godzinach dnia;

- ludzie chętniej myją ręce, jeżeli widzą jakiś znak zachęcający ich do tego.

Borchgrevink dodaje teraz, że odkrycia te mają znaczenia zarówno dla konsumentów, jak i dla restauratorów i hotelarzy.

Mówi: - Wyobraź sobie, że prowadzisz biznes. Ludzie przychodzą do twojej restauracji i zatruwają się jedzeniem. Ponieważ inni ludzie nie umyli rąk. Chodzi o twoją reputację, możesz zbankrutować.

Komentarze do: Tylko 5% ludzi poprawnie myje ręce

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz