Szukaj

Higiena dłoni w podróży

Podziel się
Komentarze0

Podczas wakacyjnych wojaży nie łatwo utrzymać higienę dłoni. Dostęp do tradycyjnych środków czystości jest ograniczony, przez co na skórze rąk gromadzą się setki bakterii i wirusów. Jak zatem zadbać o ich czystość w podróży?


Miejsca, które odwiedzamy w drodze na wymarzony odpoczynek – przydrożne karczmy, sklepy czy toalety – to idealne środowisko dla gromadzenia się różnego rodzaju bakterii. Niestety często o tym zapominamy, a właściwa higiena rąk może uchronić nas przed przykrymi dolegliwościami i nieudanym urlopem.

Butelka z czystą wodą i papierowe ręczniki to sposób, który zdecydowanie należy do przeszłości. Jest mało praktyczny i za słaby w walce z zarazkami, dlatego wyruszając w nieznane, warto zabrać z sobą specjalistyczne produkty, które m.in. dzięki zawartości alkoholu, pomogą utrzymać dłonie w czystości i zapewnią im ochronę na dłużej.


Takie antybakteryjne, dezynfekujące skórę rąk preparaty znajdziemy w większości drogerii i aptek. Są dostępne w postaci nawilżanych chusteczek, płynów bądź żeli, np. z serii CleanHands (ŚWIT PHARMA), który eliminuje ok. 99% bakterii bez użycia wody. Niezastąpiony podczas podróży z dziećmi.

Produkt jest dodatkowo wzbogacony o wyciąg z aloesu i prowitaminę B5, dzięki którym zapobiega nadmiernemu wysuszaniu skóry rąk, pielęgnuje ją i odżywia. Wystarczy wmasować w dłonie niewielką ilość żelu i po kłopocie. Żel CleanHands jest dostępny w buteleczkach o trzech różnych wielkościach, w tym m.in. w wersji mini (30 ml), a co za tym idzie, bez problemu zmieści się w niewielkiej torebce, koszu piknikowym czy w schowku samochodowym, co bez wątpienia jest ich zaletą.

O właściwej higienie dłoni warto jednak pamiętać nie tylko na wakacjach. Każda wizyta w restauracji, kinie, sklepie, szpitalu czy przejażdżka autobusem bądź taksówką to kontakt z różnorodnymi wirusami i zarazkami, które powinny jak najszybciej zniknąć z dłoni. Dlatego, abyśmy mogli czuć się bezpiecznie w każdym miejscu i w każdej sytuacji starajmy się mieć jeden z takich preparatów zawsze przy sobie.

Więcej informacji: www.switpharma.pl

Komentarze do: Higiena dłoni w podróży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz