Leczenie opryszczki

Podstępny wirus opryszczki (Herpes simplex) atakuje w najmniej spodziewanych momentach. Nie wolno go lekceważyć, gdyż powikłania - i to wcale nie natury kosmetycznej - mogą być poważne.Im szybciej sięgniemy po skuteczny preparat przeciwwirusowy tym większe mamy szanse, że nie pojawią się nieestetyczne i bolesne pęcherzyki.

Niepokojące symptomy

Okres zwiastunów (faza mrowienia) – w zakażonym miejscu pojawia się nieprzyjemne uczucie przypominające swędzenie, pieczenie, kłucie. Trwa to 1-2 dni.

Pęcherzyk (faza pęcherzyka) – w miejscu, gdzie pojawiło się zaczerwienienie (np. warga) powstaje grudka, która przekształca się w bolesne i łatwo rozprzestrzeniające się pęcherzyki.

Nadżerka (faza sączenia) – z pękających pęcherzyków sączy się przezroczysty płyn. W tej fazie wirus łatwo może przenieść się na inne osoby.

Strup (faza strupa) – nadżerki zaczynają zasychać i goić się, tworząc strupki. Nie powinno się ich dotykać – uszkodzony strupek powoduje ból i krwawi. Zdrapywanie go znacznie wydłuża czas gojenia i może spowodować powstanie blizny.

Opryszczkę trzeba leczyć.


Pozostawiona sama sobie może przyczynić się do niebezpiecznych powikłań. W walce z tą chorobą skuteczny jest acyklowir. Jest to substancja, która działa po wniknięciu do komórki zarażonej wirusem, skutecznie hamując namnażanie i rozwój wirusa.

Co robić, gdy poczujemy charakterystyczne swędzenie np. w kąciku ust? Gdy wirus – mimo naszych starań – nie daje za wygraną, trzeba działać błyskawicznie. Im szybciej sięgniemy po odpowiedni preparat przeciwwirusowy (np. Herpex®), tym większe mamy szanse, że nie pojawią się nieestetyczne i bolesne pęcherzyki. Kiedy jest już za późno i na skórze wystąpiły widoczne zmiany, Herpex® skutecznie je złagodzi.

Nie ma skutecznego sposobu, by uchronić się przed nawrotami opryszczki. Nie wynaleziono jak dotąd szczepionki, choć prowadzone są nad nią badania. Profilaktyka w przypadku tej choroby jest mało skuteczna, niemniej pomóc może wzmocnienie odporności organizmu poprzez zażywanie preparatów stymulujących jego funkcje obronne (np. wyciąg z jeżówki, olej z wątroby rekina). Warto wzbogacić dietę o produkty zawierające naturalne kultury bakterii (jogurty, kefiry, maślanki) oraz duże ilości witamin: C, B6, B12. Należy unikać wyziębienia i przegrzania ciała, a w słoneczne dni wielokrotnie smarować usta pomadką z filtrem UV.

Jeżeli pacjent ma skłonność do występowania opryszczki, na wszelki wypadek zawsze powinien mieć w domowej apteczce Herpex® – preparat sporządzony w oparciu o acyklowir, który zapobiega rozwojowi choroby i łagodzi już powstałe zmiany. Wchłanianie substancji czynnej ─ acyklowiru ułatwia zawarta w nim substancja pomocnicza ─ dimetikon 350.
Herpex® jest lekiem bezpiecznym, dostępnym bez recepty, a wśród innych preparatów tego typu wyróżnia się konkurencyjną ceną.

HERPEX® – preparat stosowany w leczeniu pierwotnych i nawrotowych zakażeń skóry, wywoływanych przez wirus opryszczki zwykłej Herpes simplex typu I i II.
1 g kremu zawiera 50 mg acyklowiru.

Cienką warstwę kremu należy nakładać na zakażoną powierzchnię skóry co 4 godziny (z przerwą nocną), używając do tego celu pałeczki kosmetycznej. Preparat trzeba aplikować nie tylko na widoczne zmiany chorobowe wywołane przez opryszczkę (zaczerwienienie, pęcherzyki, grudki obrzękowe), ale i na sąsiadującą z tymi zmianami skórę. Preparat stosuje się zwykle przez 5 dni. W zależności od nasilenia objawów można wydłużyć ten czas, jednak leczenie nie powinno trwać dłużej niż 10 dni. Skuteczność kuracji zależy od zastosowania kremu natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów zakażenia wirusem opryszczki (pieczenie, swędzenie, uczucie napięcia, zaczerwienienie). Leczenie preparatem Herpex® nie jest skuteczne w stadium, gdy wykwity skórne utworzą strupy.

Producenci preparatu Herpex® zorganizowali dla wszystkich zainteresowanych konkurs. Wystarczy zapytać w aptece o cenę preparatu i przesłać ją sms-em do organizatorów konkursu oraz odpowiedzieć na 1 pytanie. Do wygrania: 3 atrakcyjne weekendy w hotelu SPA oraz 1500 przewodników Pascala.
Więcej informacji i regulamin konkursu na stronie www.herpex.pl.


Edyta Bondyra
więcej informacji:Toolbox Creative Communications
Tel.: (+48 42) 636 70 03
GSM: (+48) 506 108 350
e.bondyra@toolbox.com.pl

Komentarze do: Leczenie opryszczki (82)

Liczi
Liczi 18-10-2010 20:32

opryszczka

1

Ja ze względu na swoją pracę - częste spotkania z klientami, musiałam skutecznie maskować opryszczkę, żeby nie straszyć:) Używałam plasterków Compeed, ale przy odklejaniu plasterka bolało i podrażniało ranę.Teraz odkryła... pokaż całość

Cichy83
Cichy83 16-07-2009 16:08

Podstępna opryszczka

2

Witam i pozdrawiam wszystkich, którym ten wirus doskwiera częściej. Podejrzewam, że podobnie jak i większość z was oddałbym wiele żeby pozbyć się tego ******* raz na zawsze. Niestety jak na razie nie ma złotego środka i ... pokaż całość

Pokaż cały wątek (2)
kita
kita 10-04-2009 14:52

Heviran

1

a u mnie najbardziej sensownym i skutecznym leczeniem okazała się terapia Heviranem :) poszłam do lekarza po receptę na ten lek potem brałam go przez pół roku i ani razu nie wyskoczyła mi opryszczka jestem bardzo zadowol... pokaż całość

Misia :*
~Misia :* 06-05-2007 16:34

Szybkie leczenie opryszczki!

10

najszybszym sposobem leczenia opryszczki, który sprawdził się w moim przypadku jest domowy sposób:) zdezynfekowałam igłę, poprzebijałam pęcherzyki (ale tak,żeby nie miały możliwości się rozlać na skórę, która jest zdrowa... pokaż całość

Pokaż cały wątek (10)
Małgooo
~Małgooo 12-06-2007 11:18

Jak długo bedze sie goić?

2

Witam bardzo serdecznie wszystkich zmagajacych sie z opryszczka;* Mam 16 lat i 2 dni temu poczułam ze rośnie mi ,,bąbelek'' . Nastepnego dnia moje usta przybrały niewybrazalnie duzych rozmiarow(szczegolnie górna warga) j... pokaż całość

Pokaż cały wątek (2)
erazaban
erazaban 19-09-2008 20:32

Erazaban - Świetny lek

3

ERAZABAN - jak dotychczas najbardziej skuteczna maść na opryszczkę. Nie dopuszcza do powstawania pęcherzy, łagodzi swędzenie. Gorąco polecam!!!... pokaż całość

Pokaż cały wątek (3)