Szukaj

Dbanie o zdrowie lub kondycję fizyczną dobrym pomysłem na prezent gwiazdkowy

Podziel się
Komentarze0

Suplementy diety, ziołowe nalewki, sprzęt do ćwiczeń, karnet na siłownię, a także okulary - to tylko niektóre propozycje prezentów pod choinkę. Są one odbierane - jako przejaw troski i miłości. Zwykle motywują również obdarowanego do utrwalenia dobrych nawyków.


Dobre spojrzenie na Święta


Pomysłem na prezent bardzo oryginalny, może być wręczenie bliskiej osobie dobranych indywidualnie do jej potrzeb okularów. Tym bardziej, że obecnie „drugie oczy” to nie tylko pomoc w korekcji wad wzroku. Technologia idzie w parze z modą, co sprawia, że okulary to dziś bardzo często niemalże element biżuterii i stroju.

Dla eleganckiej mamy i szykownej babci

Mniej więcej po 40. roku życia, ludzie zaczynają mieć problemy z widzeniem na bliskie odległości. Aby móc przeczytać gazetę czy sms, osoby dotknięte problemem prezbiopii (czyli naturalnym zjawiskiem związanym ze starzeniem się oka) muszą np. odsuwać od siebie tekst, by wyraźnie zobaczyć litery. Problem dotyczy wszystkich bez wyjątku – a więc także naszych rodziców i dziadków. Wiele starszych osób radzi sobie z nim, używając dwóch par okularów – „do czytania” i „do patrzenia”. Przy czym te pierwsze, kupują nierzadko bez konsultacji ze specjalistami w drogeriach lub marketach.

Komfortowym i całkowicie bezpiecznym rozwiązaniem w tym wieku są okulary z soczewkami progresywnymi. Zapewniają one ostre widzenie dali, bliży oraz obiektów znajdujących się w pośredniej odległości. Przy pomocy jednej pary okularów można więc oglądać telewizję, czytać książkę, pisać sms-y, pracować przy komputerze lub majsterkować.

Ich zaletą jest to, że poszczególne obszary szkieł (do dali, pośrednie i bliży) nie są od siebie w sposób widoczny oddzielone, tak jak ma to miejsce w okularach dwuogniskowych. Dzięki temu okulary progresywne swoim wyglądem nie zdradzają wieku osoby. Co więcej, nawet przy dużych wadach wzroku mogą być lekkie, cienkie i estetyczne, jeżeli zostaną wykonane z materiału wysokoindeksowego. A przecież dziś stylowy i modny wygląd przestał być domeną tylko młodych ludzi. Także seniorzy dbają o siebie, chcą dobrze się prezentować – ubierają się w markowe kreacje, uprawiają sporty i starają się być aktywni i atrakcyjni do późnych lat.


Dla taty na ryby, dla siostry na rower

Jeżeli mamy w rodzinie amatorów aktywnego wypoczynku, pomysłem na prezent mogą być okulary z soczewkami dostosowane do hobby lub uprawianych przez nich aktywności. Lubiącym spędzać czas na świeżym powietrzu dedykowane są soczewki w bardzo szerokiej gamie kolorów.  Brązowe, zielone, pomarańczowe, szare lub różowe, pokryte dodatkowymi powłokami (np. lustrzaną) – możliwości jest mnóstwo i nie pozostają one bez znaczenia dla oczu i komfortu użytkownika.

- Jeżeli chcemy być zadowoleni z „barwionych” okularów powinniśmy je dobierać np. do warunków oświetlenia, w jakich będą używane najczęściej – wyjaśnia  Anita Krawaritis – optyk współpracujący z firmą JZO  - Jeżeli wykazujemy się dużą aktywnością w różnych dziedzinach sportu, może się okazać, że potrzebujemy kilku par. Pamiętajmy, że soczewki sportowe idealne do gry w golfa w pochmurny dzień, już nie będą tak idealne do jazdy na rowerze po słonecznej drodze.

Możemy oczywiście wybierać odcień szkieł, dopasowany do typu urody i kolorów  chętnie noszonych przez przyszłego właściciela okularów, ale pamiętajmy, że barwa przede wszystkim ma spełniać funkcję praktyczną i podnosić komfort użytkowania okularów.


I jeszcze jedna ważna uwaga: specjalnie z myślą o miłośnikach sportu projektowane są oprawy dopasowane do kształtu twarzy - Przy zamawianiu okularów warto upewnić się zatem, że wytwórca soczewki podczas jej produkcji weźmie pod uwagę czynnik krzywizny oprawki – podpowiada Monika Krygier z firmy JZO. – Takie rozwiązania są już dostępne na rynku i zdecydowanie warto w nie inwestować – inaczej zamiast korygować wadę wzroku, możemy sobie tylko zaszkodzić.

Dla brata za kółkiem

Okulary dedykowane specjalnie dla kierowcy? Tak ma to sens, bo ochronią jego wzrok przed promieniami ultrafioletowymi, ale również odblaskami i  ostrym słońcem. Dlatego dla osób z wadą wzroku prowadzących samochód, dobrym rozwiązaniem będą soczewki okularowe Drivewear czy Transitions Xtractive, stworzone specjalnie dla nich.

Myśląc o gwiazdkowych prezentach wcale nie musimy decydować się na rozwiązania konwencjonalne: krawaty, perfumy, itp. Zwłaszcza, że inwestycja w zdrowie naszych najbliższych nigdy nie idzie na marne. Zanim jednak upominek trafi we właściwe ręce, wybierzmy rozważnie dobry zakład optyczny. Pamiętajmy także, że optyk, zanim nam dobrze doradzi - będzie musiał zebrać szczegółowe informacje o trybie życia przyszłego właściciela bądź właścicielki okularów. Tym samym dostaniemy gwarancję, że podarunek nie będzie chybiony.

O firmie:

JZO to nowoczesna firma produkcyjno-handlowa, oferująca soczewki okularowe oraz maszyny i urządzenia do zakładów optycznych i gabinetów okulistycznych. Wyroby JZO dostępne są w zakładach optycznych na terenie całej Polski, gdzie dzięki kompetentnej obsłudze dobierane są do indywidualnych potrzeb użytkowników okularów. JZO od lat utrzymuje mocną pozycję rynkową. Według badań branży jest najlepiej rozpoznawalną marką wśród polskich optyków. Za jakość oferowanych produktów i działalność na rzecz środowiska optycznego spółkę wielokrotnie nagradzano. Do najważniejszych wyróżnień należą: Godło Teraz Polska, Mister Eksportu, Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, Złoty Laur Klienta 2009.

Soczewki okularowe JZO wykonane są w nowoczesnych technologiach z najnowocześniejszych materiałów. Są to najlepsze jakościowo, bezpieczne w użytkowaniu wyroby medyczne o nowoczesnych konstrukcjach, gwarantujące komfort widzenia.

Więcej informacji na stronie internetowej www.jzo.com.pl

Komentarze do: Dbanie o zdrowie lub kondycję fizyczną dobrym pomysłem na prezent gwiazdkowy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz