Szukaj

Zaburzenia erekcji a cukrzyca

Powodem problemów z osiąganiem erekcji może być kilka należą do nich czynniki psychiczne, zaburzenia hormonalne, przyjmowanie niektórych leków, używki takie jak alkohol czy papierosy. W przypadku mężczyzn chorych na cukrzyce zdiagnozowanie powodu, jest dużo prostsze. Za te krępujące objawy w tym wypadku odpowiedzialne jest bowiem cukrzyca.

Zaburzenia erekcji a cukrzyca

Na podstawie przeprowadzonych badan stwierdzono,że zaburzenia erekcyjne występują 2 razy częściej u osób z cukrzycą typu 2 aniżeli bez niej.

Wzwód występuje wskutek rozszerzenia naczyń krwionośnych penisa i wzrostu napływu krwi pod wpływem impulsów nerwowych. Cukrzyca powoduje zmiany w naczyniach i włóknach nerwowych odpowiedzialnych za występowanie wzwodu. Ponadto niektóre leki, lęk przed możliwością wystąpienia powikłań cukrzycy potęguje powstawanie problemu. W tym miejscu należy nadmienić, iż palenie papierosów, alkohol utrudnia kontrolowanie cukrzycy, a tym samym nasila problemy z życiem intymnym.

Często zdarza się, że chory na cukrzyce wstydzi się zapytać swojego lekarza o udzielenie pomocy. A sami lekarze aż w 63 % przypadków nie wychodzą z inicjatywą porozmawiania na temat jakości życia seksualnego pacjenta. Dlatego warto od razu sięgnąć po pomoc aby skrócić okres krępujących dolegliwości i na nowo czerpać radość z udanego życia seksualnego.

Jak radzić sobie z kłopotami ze wzwodem przy cukrzycy

Zdarza się,że zmiany wywołane przez chorobę są już nieodwracalne. Pomimo tego można zastosować leczenie, które pozwoli na udane życie seksualne. Przede wszystkim skonsultuj się z lekarzem i porozmawiaj z partnerką - jej wsparcie okaże się nieocenione. Poza tym zrozumienie i rozmowa z partnerką pozwoli zbudować Wam intymną relacje i umocnić związek. Po konsultacji z lekarzem postara się on dobrać odpowiednią, jak najmniej inwazyjną metodę, która pozwoli Ci przezwyciężyć problem.

Do tych metod należą:

  • Zmiana dotychczasowych środków farmakologicznych, dostosowanie leków które w mniejszym stopniu upośledzają Twoje życie erotyczne.
  • Zrezygnowanie z używek
  • Regularne uprawianie sportów, co poprawi Twoją kondycje i samopoczucie
  • Leki doustne ( Ważne aby samemu nie stosować terapii lekami - w wypadku cukrzycy może to pogorszyć Twój stan zdrowia! Zawsze konsultuj się z lekarzem lub farmaceutą)

Jeżeli te metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów zawsze pozostają takie metody, jak implanty, iniekcja czy aparaty próżniowe.

Skonsultuj się ze swoim lekarzem - zarówno urolog, lekarz pierwszego kontaktu jak i seksuolog może Ci pomóc!

Komentarze do: Zaburzenia erekcji a cukrzyca

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz