Szukaj

Seksualność mężczyzn a choroby serca

Mężczyzna, który cierpi na choroby układu krążenia na pewno spotka się z problemami w życiu seksualnym. Niestety zaburzenia erekcji, a choroby serca, naczyń krwionośnych są ze sobą ściśle powiązane. Dlatego bardzo ważne, jest aby kontrolować przebieg chorób układu krążenia.

Seksualność mężczyzn a choroby serca

Czynniki zaostrzające wystąpienie oby schorzeń (kłopotów z erekcją oraz chorób serca) to:

  • nadciśnienie
  • alkohol, palenie papierosów
  • cukrzyca
  • depresja
  • stres

Doradztwo medyczne

Pomimo, iż problem jest dość częsty to rzadko zdarz się omawianie go wraz z lekarzem. Dlatego gdy mężczyzna zaobserwuje u siebie kłopoty ze wzwodem bez skrepowania powinien poruszyć ten problem ze swoim lekarzem. Bardzo prawdopodobne jest, że przyczyną zaburzeń jest nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroba wieńcowa, przyjmowanie leków na obniżanie ciśnienia. Zanim pacjent zasięgnie porady lekarskiej, aby przyśpieszyć leczenie powinien zrezygnować z picia alkoholu, zaprzestać palenia papierosów, wprowadzić do swojego jadłospisu zdrowe produkty, które są łatwo trawione przez żołądek oraz zwiększyć aktywność fizyczną.

Intymna relacja

Kolejną ważną rzeczą w radzeniu sobie z problem, jest wsparcie jakie można dostać od swojej partnerki. Kłopoty z erekcją dotykają bowiem obojga partnerów. Często zdarza się, że zakłopotany mężczyzna odsuwa się od ukochanej kobiety, a ta doszukuje winy w sobie - myśląc,że jest już nieatrakcyjna dla swojego partnera. Dlatego bardzo ważna jest szczera rozmowa, która zbuduje intymną relacje.

Inhibitory

Należy zwrócić uwagę na fakt, iż aktywność seksualna nie jest nadmiernym obciążeniem dla serca pod warunkiem zastosowania odpowiednich wytycznych. Lecz enie zaburzeń erekcji u pacjentów z chorobami układu krążenia przebiega przy zastosowaniu doustnych środków farmakologicznych z grupy inhibitorów. Przy zażywaniu tych leków zaobserwowano u 80% pacjentów znaczną poprawę.

Miażdżyca

Problemy ze wzwodem mogą być objawem miażdżycy. Tętnice w prąciu są najcieńsze i dlatego patologiczne zmiany rozwijają się w nich najwcześniej. Dlatego nie zwlekaj się z udaniem się do lekarza, gdyż może ochronić Cię to przed groźnymi chorobami serca i przyśpieszy leczenie.

W wypadku rehabilitacji po przejściu zawału serca zaleca się aby aktywność seksualną zaprzestać na co najmniej 6 tygodni. Po upływie tego czasu, po konsultacji z lekarzem i wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań można rozpocząć współżycie płciowe.

Środki farmakologiczne należy stosować tylko po koksultacji z lekarzem lub farmaceutom. Jest to ważne ze względu na fakt, iż niektóre leki wspomagające wzwód mogą być niebezpieczne dla serca.

Komentarze do: Seksualność mężczyzn a choroby serca

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz