Szukaj

Poradnictwo seksualne mężczyzn

Wielu mężczyzn jest przerażonych na samą myśl, że mają skorzystać z poradnictwa seksualnego. Jednak powinni oni pamiętać, że poradnictwo obejmuje wiele różnych działań - od udzielenia informacji ogólnych na temat seksu, poprzez przedstawienie różnych technik przydatnych we współżyciu, aż po uświadamianie przyczyn będących problemem ze współżyciem oraz proponowanie strategii radzenia sobie z trudnościami.

Poradnictwo seksualne mężczyzn

Najwięcej informacji na temat specjalistycznej pomocy uzyskasz od lekarza pierwszego kontaktu. Warto rozpoczęcie szukania pomocy najpierw skonsultować z partnerką. Niestety mężczyźni często uciekają od problemów, wstydzą się przyznać że faktycznie coś złego dzieje się z ich organizmem.

Często też boją się, że lekarz nie podejdzie na poważnie do ich problemów. Możesz być pewny, że lekarz seksuolog nie zbagatelizuje Twoich zmartwień i pomoże rozwiązać kłopoty związane z życiem seksualnym.

Refundacja przez Narodowy Fundusz Zdrowia

Na pewno interesuje Cię czy poradnictwo seksualne jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia? Przy niektórych przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej działają punkty poradnictwa seksualnego. Tam możesz dowiedzieć się więcej na ten temat. Porady seksuologiczne w prywatnych przychodniach nie są refundowane przez NFZ.

Poradnictwo seksuane - miejsca uzykania informacj

Ponad to istnieje kilka miejsc, gdzie możesz uzyskać informacji na temat swojej kondycji seksualnej. Wiele wydawnictw publikuje książki na temat seksu, są one pisane przystępnym językiem i dostępne w dobrych cenach. Książka to zawsze dobry początek do zapoznania się z innymi możliwościami pomocy. Szukaj informacji w Internecie. Chociaż Internet to nie zawsze najlepsze źródło informacji, gdyż często na podstawie tylko suchych informacji stawiamy sobie złą diagnozę to, jednak może ona Ciebie zmobilizować do konsultacji z lekarzem.

Dobrym rozwiązaniem może być też kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu. Lekarz zazwyczaj zna swojego pacjenta i potrafi połączyć fakt pojawienia się problemów ze wzwodem z innymi objawami. Może to być pomocne w zdiagnozowaniu jej podłoża. Najważniejsze aby nie zwlekać z rozwiązaniem problemów. Im dłużej odkładasz konsultacje ze specjalistą czy chociażby szczerą rozmowę ze swoją partnerką, tym dłużej narażony jesteś na działanie stresu. A to jak wiesz nie ma dobrego wpływu na stan Twojej psychiki.

Komentarze do: Poradnictwo seksualne mężczyzn

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz