Szukaj

Kosmetyka mężczyzn

Podziel się
Komentarze0

W gabinecie medycyny estetycznej i kosmetyki profesjonalnej Supraestetica odbyło się męskie spotkanie z udziałem gwiazd, m. in. Pawła Nastuli i Marka Włodarczyka. Panowie rozmawiali o sposobach pielęgnacji ciała, słuchali porad ekspertów i korzystali z upiększających zabiegów.


Znani mężczyźni udowodnili, że dbanie o siebie to nie tylko domena kobiet. W gabinecie Supraestetica panowie mieli okazję dowiedzieć się, jak zachować młody wygląd, z których zabiegów korzystać i co robić, żeby cały czas wyglądać atrakcyjnie. Wśród zaproszonych panów znaleźli się: Paweł Nastula, Marek Włodarczyk, Paweł Stasiak, Tomek Barański, Andrzej Deskur oraz Tomasz Dedek.

Potrzeby skóry mężczyzn znacznie się różnią od potrzeb skóry kobiecej. Męski hormon testosteron sprawia, że skóra mężczyzn jest o 16% grubsza od skóry kobiecej, dlatego też jest ona bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Skóra mężczyzn ma również gęstszą sieć włókien kolagenu i elastyny, dzięki czemu później zaczyna tracić jędrność i pozwala na dłużej uchronić się przez zmarszczkami. Ponadto u mężczyzn występuje gęstsze owłosienie oraz więcej gruczołów łojowych, które pracują znacznie bardziej intensywnie niż u kobiet. To sprawia, że skóra jest odpowiednio nawilżona i natłuszczona, jędrniejsza, a także mniej podatna na czynniki zewnętrzne.

Nie mniej jednak to wszystko powoduje, że panowie są częściej narażeni na zmiany skórne w postaci trądziku, rozszerzonych porów, czy zaskórników, a ich skóra często bywa podrażniona i przekrwiona. Najczęściej te podrażnienia są spowodowane goleniem. Z jednej strony jest ono traktowane jako „naturalny peeling”, z drugiej powoduje uszkodzenia skóry, a tym samym otwiera drogę różnym negatywnym czynnikom z zewnątrz. Na wygląd skóry mężczyzn ma wpływ nie tylko jej budowa, ale również styl życia, stres, papierosy i alkohol, a także zła dieta. Dlatego też mężczyźni wymagają profesjonalnej pielęgnacji kosmetycznej, tak samo jak kobiety.

Po pierwsze oczyszczanie i nawilżanie


Nadmiar sebum wydzielanego przez skórę zatyka pory, powoduje zaskórniki i trądzik, dlatego też należy regularnie oczyszczać skórę twarzy za pomocą peelingów, kwasów owocowych, mikrodermabrazji, a także mechanicznego oczyszczania skóry. Te zabiegi nie tylko poprawią wygląd i koloryt skóry, ale również ścierając naskórek pozytywnie wpływają na jego metabolizm. Zabieg mikrodermabrazji dodatkowo wygładza zmarszczki, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, a także spłyca blizny i redukuje przebarwienia.

O ile w przypadku kobiet zabiegi oczyszczające najczęściej są związane z twarzą, o tyle u mężczyzn równie często wykonuje się oczyszczanie pleców oraz ramion. Zazwyczaj zabieg oczyszczania jest połączony z masażem relaksacyjnym lub odpowiednio dobraną maseczką. Jak mówi Katarzyna Chmiel - kosmetyczka z Gabinetu Medycyny Estetycznej i Kosmetyki Profesjonalnej Supraestetica - Panowie, którzy przychodzą do naszego gabinetu najczęściej oczekują takich zabiegów pielęgnacyjnych, które pozwolą im na połączenie przyjemnego z pożytecznym, chcą się zrelaksować i zapomnieć o ciężkim dniu w pracy. Dlatego też najpierw indywidualnie dobieramy dany zabieg i łączymy go np. z masażem relaksacyjnym twarzy lub dłoni, czy przyjemną maseczką. Panom zależy, żeby jak najbardziej efektywnie wykorzystać czas spędzony w gabinecie.


Równie ważne co oczyszczanie jest odpowiednie nawilżenie. Mężczyźni wymagają lżejszych kosmetyków, które nie będą blokowały porów. Jednym z zabiegów kosmetycznych, który  pozwala na dotarcie preparatów aktywnych w głąb skóry jest mezoterapia bezigłowa. Pod wpływem określonych impulsów elektrycznych urządzenie do mezoterapii bezigłowej wykorzystuje fizyczne zjawisko zachodzące w błonach komórkowych i w warstwie rogowej skóry, które powoduje otwarcie nowych dróg wprowadzania aktywnych preparatów, bez konieczności użycia igieł. Pozwala to nawilżyć głębsze warstwy skóry, odżywić ją oraz zredukować zmarszczki.

Depilacja laserowa

Dużym zainteresowaniem wśród panów cieszy się depilacja laserowa. Mężczyźni głównie borykają się z nadmiernym owłosieniem na dłoniach, plecach, a także ramionach. Depilacja tych części ciała tradycyjnymi metodami jest uciążliwa i niewygodna, a jej skutek krótkotrwały. Coraz więcej panów decyduje się na depilację laserową ze względu na wygodę, a nie aktualne kanony dotyczące postrzegania męskiego ciała. Na rynku dostępnych jest wiele metod depilacji różniących się od siebie trwałością efektów, długością zabiegu i oczywiście ceną.

Supraestetica jako pierwszy w Polsce gabinet medycyny estetycznej wprowadził najnowszy laser diodowy LightSheer Duet pozwalający na najskuteczniejsze pozbycie się zbędnego owłosienia. Mechaniczne usuwanie włosów depilatorem lub za pomocą starych laserów, czy popularnych dzisiaj IPL nigdy nie przyniosą zadowalającego efektu na dłużej. - Panowie stanowią połowę naszych klientów, którzy decydują się na depilację laserową. Często są wrażliwi na ból, dlatego też depilacja tradycyjnymi metodami, np. woskiem nie jest przez nich akceptowana. Za pomocą depilacji laserowej laserem LightSheer Duet w bezpieczny i bezbolesny sposób zapewniamy trwały i stosunkowo szybki rezultat. Już 4-6 zabiegów wystarczy, aby pozbyć się niechcianego owłosienia. Panowie są zadowoleni z efektu estetycznego, ale również z wygody - mówi dr n. med. Ewa Skrzypek-Fakhoury z gabinetu Supraestetica.


Redukcja i profilaktyka łysienia


Problem łysienia dotyczy wielu mężczyzn i nie jest związany z wiekiem. Już młodzi panowie się z nim spotykają. Łysienie może być spowodowane wieloma czynnikami, np. hormonalnymi, stresem, złą dietą, które odbijają się na stanie skóry głowy. Jedną z metod redukcji oraz profilaktyki łysienia jest mezoterapia igłowa, która jest wykonywana zawsze przez lekarza. - To niezwykle skuteczna technika polegająca na wprowadzaniu środków terapeutycznych w skórę przy pomocy mikronakłuć. Dzięki tej technice zabieg pozwala dostarczyć właściwe substancje dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne, do skóry, jak i mieszka włosowego. Mezoterapia jest doskonałym zabiegiem rewitalizującym skórę głowy, dzięki czemu następuje jej regeneracja i odmłodzenie, jest ona nawilżona, jędrna. Następuje również stymulacja cebulki włosa, poprawia się ich kondycja, a tym samym zostaje zahamowany  proces ich wypadania - mówi lek. med. Mariusz Kaczorowski z gabinetu Supraestetica.

LipoShock - walka z tłuszczykiem na brzuchu

LipoShock w Supraestetica to skuteczna walka z miejscową otyłością i cellulitem. Wśród panów metoda ta cieszy się dużym zainteresowaniem szczególnie jeśli chodzi o likwidację nadmiernego tłuszczyku na brzuchu. LipoShock to najnowsze urządzenie dzięki któremu skóra staje się gładsza, jędrniejsza i bardziej sprężysta, a miejscowa otyłość i cellulit zostają znacząco zlikwidowane. Liposhock wykorzystuje dwa typy synergicznie działających fal akustycznych, technologię ShockWave - fale dźwiękowe o wzrastającym ciśnieniu i dużej szybkości rozchodzenia się po tkance (1500 m/s), które rozbijają skupiska komórek tłuszczowych. Pobudzają układ limfatyczny, poprawiają unaczynienie i drenaż płynów. Z kolei technologia Ultrasounds to fale ultradźwiękowe, które wprawiają w drgania błony komórek tłuszczowych. Ulegają one rozpuszczeniu, a ich zawartość zostaje uwolniona. LipoShock poprawia drenaż płynów, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu limfatycznego, rozbija komórki tłuszczowe, a także przywraca właściwe napięcie skóry.

Wypełniacze na zmarszczki


Wydawać by się mogło, że walka ze zmarszczkami jest toczona głównie przez kobiety, otóż nic bardziej mylnego. Coraz więcej panów decyduje się na wypełnianie zmarszczek za pomocą wypełniaczy opartych na kwasie hialuronowym, który naturalnie występuje w naszym ciele. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje on prawidłowe nawodnienie tkanek. Kwas hialuronowy, podaje się bardzo cienką igłą w miejsce wymagające korekcji. Po wstrzyknięciu substancji w linię zmarszczki preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki. Zabieg trwa kilkanaście minut, a jego efekt jest natychmiastowy. Po zabiegu od razu można wrócić do swoich codziennych zajęć, nie wyłącza on z życia codziennego. Kwas hialuronowy jest bezpieczny, nie zakłóca naturalnych funkcji skóry, a z czasem ulega biodegradacji. Efekt zabiegu utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy, po tym też okresie można powtórzyć zabieg.

Każdy z wspomnianych zabiegów jest dobierany indywidualnie do potrzeb, w Gabinecie Medycyny Estetycznej i Kosmetyki Supraestetica każdy z panów może skorzystać z bezpłatnych konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej, który oceni stan skóry oraz dobierze odpowiednie zabiegi, zgodne z potrzebami oraz oczekiwaniami.

Więcej na: www.supraestetica.pl

Komentarze do: Kosmetyka mężczyzn

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz