Szukaj

Schudnij w zgodzie z samą sobą - Alterodchudzanie

Podziel się
Komentarze0

Od dawien dawna kobiety sie odchudzaja. Jedne odnosza wieksze sukcesy, inne mniejsze, a dla niektórych jest to pasmo niepowodzen. Czesto decyzja o odchudzaniu nie jest podejmowana w zgodzie z sama soba, ale pod wpływem mediów, swiata mody, rodziny, znajomych czy nawet partnera i pracodawców. Aby odchudzanie przyniosło efekty, niezbedna jest decyzja wynikajaca z naszych własnych, wewnetrznych potrzeb, a nie z wykreowanego kanonu piekna.Akademia Dobrego Samopoczucia wychodzi naprzeciw kobietom, które chca schudnac. Proponujemy Wam, Drogie Kobiety alternatywny sposób na zrzucenie niechcianych kilogramów, polegajacy na wydobyciu piekna, które jest w każdej z nas, ukrytego pod warstwa tkanki tłuszczowej.

Skad sie bierze nadwaga?

Czesto jest efektem nierozwiazanych problemów emocjonalnych, a co za tym idzie - checia poprawienia sobie nastroju i nagradzania sie jedzeniem, nie rozróżnianiem głodu fizycznego od emocjonalnego. Czasem wynika po prostu ze złych nawyków żywieniowych lub braku wiedzy o podstawach zdrowego odżywiania. Na czym polega innowacyjność naszego programu? Odchudzanie w zgodzie ze soba, nie polega na liczeniu kalorii, wyciskaniu siódmych potów na siłowni i odmawianiu sobie wszystkiego co lubimy. Proponujemy prace na trzech poziomach obejmujacych nie tylko kwestie diety i zdrowego odżywiania, ale także sfery fizyczne i psychiczne.

Dieta

Program obejmuje spotkania z wykwalifikowana dietetyczka, która przygotuje indywidualny program diety dla każdej z uczestniczek oraz przedstawi jak jeść w zdrowy, a zarazem przyjemny sposób. Przewidujemy wspólne robienie zakupów, wspólne gotowanie, wykłady dotyczace miedzy innymi zasad czytania etykiet, niskokalorycznych pyszności czy zamienników. Dowiecie sie jak uczynić jedzenie dobrym dla ciała i ducha oraz jak jeść bez poczucia winy.


Dance Living Form

Zajecia prowadzone przez Joanne Łukaszewicz-Bernady certyfikowana trenerke tanca metoda Dance Alive. Metoda ta polega na integracji umysłu, duszy i ciała poprzez medytacje w ruchu i tancu, szanujac swoje tempo, swój wewnetrzny rytm. Każdy organizm jest inny i oczekiwanie, że jestesmy w stanie wszyscy funkcjonowac pod jedna miarka jest naiwne i nierealne. Bardzo ważne jest znalezienie swojej własnej, indywidualnej drogi dochodzenia do pożadanego stanu. Jedna osoba woli wiecej się ruszać, ponieważ ruch sprawia jej dużo radosci. Inna jest w stanie o wiele łatwiej

zapanować na dieta, a ruch stanowi tylko dodatek. Jeszcze inna potrzebuje uwierzyć, że może schudnać zapanowawszy nad swoim umysłem, dzieki czemu inne elementy o wiele łatwiej moga sie dopasować.

W tej metodzie wyróżniamy kilka form ruchowych, z których każda charakteryzuje się innym tempem, inna modalnością.
• Miękki stretching
• Praca z systemem mieśniowym
• Wyznaczenie celów i podażanie za nimi
• Praca nad zaangażowaniem
• Ruch szybki, dynamiczny zarówno powtarzalny jak i zmienny
• Praca z oddechem i emocjami

Grupa wsparcia

Zajecia prowadzone przez doświadczona psycholożkę i terapeutkę Ilone Sobol. Tutaj jest miejsce na Wasze emocje, lęki, opory, radości i smutki. Spróbujemy wydobyć wewnetrzną kobiete, skrywaną i ograniczaną przez nasze ciało w bezpiecznej przestrzeni grupy. Zastanowimy sie skąd bierze sie nadwaga, czemu służy i co utrata wagi zmieni w naszym życiu. Popracujemy nad motywacją, samoakceptacją i nad sposobem wprowadzania zmian w nasze życie. Wspólnie przejdziemy przez wszystkie etapy, które prowadza nas do pożegnania sie z nadwaga.

Dodatkowe atrakcje

Czeka Was profesjonalna sesja fotograficzna, która odbedzie sie na początku Waszej drogi w programie, jak i na końcu. Dodatkowo zajmie sie Wami stylistka. Zwieńczeniem Waszej pracy, a także nagroda dla ciała i ducha, bedzie wspólny wyjazd na weekend do SPA gdzie podsumujemy cały program.

Co, gdzie i kiedy?

Spotkania odbywać się bedą na Nowym Świecie, dwa razy w tygodniu po 3 godziny. Przewidywana ilość uczestniczek to ok. 10 osób. Wymagane jest zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do odchudzania. Program trwa 6 miesiecy, początek przewidujemy na styczeń 2010, aby wraz z Nowym Rokiem rozpocząć życie w zgodzie ze sobą.

Kontakt
Ilona Sobol
ilona.sobol@nowa-wizja.pl
tel: 510 268 225
Agnieszka Moore
agnieszka.moore@nowa-wizja.pl
tel: 504 238 001

Komentarze do: Schudnij w zgodzie z samą sobą - Alterodchudzanie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz