Szukaj

Obrzęki piersi po porodzie

Podziel się
Komentarze0

Po porodzie kiedy przyzwyczajasz się do swojej nowej roli zaczynają pojawiać się kolejne kłopoty. Powoli zaczynasz rozumieć mechanizm karmienia, Twoje maleństwo również nauczyło się już prawidłowo ssać, a tu nagle sam pokarm staje się problemem.

Obrzęki piersi po porodzie


Pokarm zaczyna napływać w ciągu kilku godzin, piersi stają się obrzmiałe, twarde i bolesne. Na szczęście dla obolałej kobiety ten okres jest dość krótki, zazwyczaj trwa jedną lub dwie doby. Zdarza się oczywiście, że może trwać prawie tydzień ale jest to sytuacja wyjątkowa. W czasie kiedy odczuwasz obrzęk piersi możesz wypróbować kilka sposobów które pomogą Ci zmniejszyć obrzmienia i łagodzić nieprzyjemne doznania jakie temu towarzyszą.

  • Delikatny masaż piersi, którą dziecko ssie, prowadzi do stymulowania wypływania mleka.

 

  • Po karmieniu przyłóż do brodawek kostki lodu w celu zmniejszenia obrzęku. Ulgę przynosi także przykładanie chłodnych liści kapusty.

 

  • Zwróć uwagę na dobrze dobrany biustonosz. Nie noś za ciasnego biustonosza, gdyż dodatkowe uciskanie może potęgować ból. Ubieraj luźne ubrania, które nie będą drażnić nadwrażliwego biustu.

 

  • Przed rozpoczęciem karmienia odciągnij trochę pokarmu, tak by odciążyć obolałe piersi i zmniejszyć obrzęk. Mleko wtedy będzie łatwiej wypływać, a dziecku łatwiej będzie się przyssać do bardziej miękkiej otoczki.

 

  • Jeżeli ból będzie nie do zniesienia sięgnij po jakiś środek przeciwbólowy, który przepisał ci lekarz.

 

  • Możesz delikatnie masować pierś, którą dziecko właśnie ssie, doprowadzi to do stymulowania wypływania mleka.

 

  • Musisz uzbroić się w cierpliwość. Nie próbuj omijać pory karmienia ani jej skracać z powodu bólu. Im mniej twoje dziecko ssie, tym większe będzie obrzmienie oraz ból.

Komentarze do: Obrzęki piersi po porodzie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz