Szukaj

Niemcy: Lekarze przyczyniają się do uzależnienia kobiet

Podziel się
Komentarze0

Według raportu, lekarze w Niemczech często przepisują kobietom więcej leków antydepresyjnych niż mężczyznom. Leki antydepresyjne przepisuje się im pochopnie, przyczyniając się do licznych uzależnień od zażywanych środków.Lekarze po rozmowach z pacjentami na temat ich psychiki często przepisują leki psychotropowe, a ponieważ kobiety zwierzają się częściej, częściej je otrzymują. Według raportu o lekach (2012 r.) sporządzonego przez niemiecką Kasę Chorych Barmer GEK, kobiety znacznie częściej cierpią na uzależnienie od leków niż mężczyźni.

Raport sugeruje, że Niemki przyjmują od 2 do 3 razy więcej leków psychotropowych niż Niemcy, tylko 50% z nich otrzymuje je na podstawie prawidłowej diagnozy. Pacjentki chętnie opowiadają lekarzom o swoich problemach życiowych, są bardziej wylewne niż mężczyźni. Lekarze często mylnie interpretują ich zwierzenia jako problemy psychiczne i niepotrzebnie przepisują leki.


Zawsze tam, gdzie kobieta potrzebuje pomocy, medycyna reaguje lekami – uważają naukowcy z Bremer Gesundheitsforscher. Najczęściej uzależnione od leków są kobiety w wieku 45-50 lat.

Lekarze przepisują często niewłaściwe leki na migrenę, takie, które powodują wiele skutków ubocznych. Niemieccy lekarze wystawili w ubiegłym roku statystycznie 937 recept na sto kobiet.

- Badania kliniczne muszą być specyficzne dla kobiet – uważa Birgitt Bender, polityk odpowiedzialna za politykę zdrowotną w Partii Zielonych. Zwraca również uwagę na potrzebę uwzględniania różnic pomiędzy płciami podczas testowania leków.

Kobiety coraz częściej umierają na atak serca, 38% z nich ponosi śmierć zanim dotrze do szpitala. Objawem zbliżającego się ataku serca u kobiet może być nie tylko ból w klatce piersiowej, ale też inne objawy, np. dolegliwości żołądkowe.

W Niemczech produkuje się wiele nowych leków, które tylko pozornie działają lepiej. Według raportu, należy zastąpić je konwencjonalnymi lekami, gdyż pozwoliłoby to zaoszczędzić wiele pieniędzy.

Komentarze do: Niemcy: Lekarze przyczyniają się do uzależnienia kobiet

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz