Szukaj

Niegroźne dolegliwości związane z kobiecym biustem

Podziel się
Komentarze0

Zazwyczaj wszelkie zmiany zdrowotne w obrębie piersi wywołują u kobiet spory niepokój. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż każda za pań pragnie mieć nie tylko zdrowy ale również piękny, kuszący biust. Nie należy jednak zamartwiać się na zapas, gdy dostrzeże się pewne nieprawidłowości. Nie każda zmiana w obrębie budowy czy też konsystencji piersi, jest powodem do strachu.Asymetria piersi

Kobiece piersi nie są dokładnie takie same. Praktycznie każda z pań ma jedną pierś większą, a drugą nieco mniejszą. Nie ma w tym niczego złego, gdyż tak zaprojektowała nas matka natura. Problem pojawia się w momencie, gdy jedna pierś jest w rozmiarze A natomiast druga ma rozmiar B. Taka budowa anatomiczna sprawia kłopoty z dobraniem właściwego kostiumu kąpielowego czy bielizny. w takiej sytuacji wybór biustonosza to nie jedyny kłopot, gdy kobieta musi zrezygnować z obcisłej odzieży, często cierpi na tym jej samoocena oraz obniża się poczucie własnej kobiecości.

Należy mieć świadomość, że nie ma sytuacji bez wyjścia i asymetrie można zatuszować, a tym sposobem wybierać te ubrania na które w danym momencie ma się ochotę. Poszukaj w sklepie z damską bielizną specjalnych wkładek silikonowych. Możesz wybrać te, które wkładane są bezpośrednio do biustonosza lub przyklejane na pierś. Nie musisz się martwić, że będą one widoczne pod ubraniem,  gdyż dzięki specjalnemu tworzywu z którego są zrobione pozostają niewidoczne.


W sytuacji, kiedy uważasz, że wkładki nie są rozwiązaniem dla Ciebie możesz skonsultować się z chirurgiem plastycznym. Operacja pozwoli Ci wyrównać różnicę między piersiami i raz na zawsze pozbyć się kompleksów z nimi związanych.


Swędzenie piersi

Swędzenie piersi może się pojawić z wielu powodów. Przyczyną może być przesuszenie lub zapalenie skóry na biuście, noszenie zbyt ciasnego biustonosza. Kobieta która zaszła w ciąże, odczuwa swędzenie piersi jako jeden z objawów jej odmiennego stanu. Aby poradzić sobie z tą dolegliwością - w przypadku kiedy wykluczysz obecność ciąży - zacznij od prawidłowego nawilżenia skóry piersi. Jeżeli to nie pomoże upewnij się czy na pewno biustonosz, którego używasz jest właściwie dobrany.

Jeżeli pomimo zastosowanych środków nie odczujesz ulgi skonsultuj się z lekarzem dermatologiem, bowiem może się okazać, że powodem świądu jest zapalenie skóry, a w takim wypadku należy zastosować odpowiednie leczenie.

Wyciek z brodawek sutkowych

Wyciek z brodawki sutkowej to sygnał wysyłany przez nasz organizm, którego nie należy lekceważyć. Kiedy karmisz piersią wyciek nie jest czymś niepokojącym ale kiedy nie wykonujesz tej czynności,warto skontrolować pojawienie się wydzieliny. Często powodem wycieku są zaburzenia hormonalne, chociaż zdarza się, że wytwarzanie wydzieliny wywołuje obecność brodawczaka w przewodzie mlecznym.

Jeżeli zauważysz u siebie niepokojącą wydzielinę powinnaś, jak najszybciej udać się na konsultację do swojego lekarza ginekologa. Dokładne badanie pozwoli ustalić powód wycieku oraz podjąć właściwe leczenie.

Komentarze do: Niegroźne dolegliwości związane z kobiecym biustem

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz